Muhus hiilib gripiviirus, pooled koolilapsed kodus (täpsustatud)

Muhu valla kodulehel teatab koolidirektor Senta Room, et kuna paljud Muhu kooli õpilased on haigestunud, soovitab terviskaitsetalitus õpilastel selleks nädalaks koju jääda. Õppeülesanded saavad õpilased e-kooli kaudu.

Oma Saarele ütles Senta Room, et paljud õpilased on tõepoolest haiged ja pea pool õpilaste arvust on kodus.
Muhu koolis õpib üle saja õpilase. Siiski käib õppetöö koolis täie hooga.
“Me ei räägi siin mingist epideemiast,” kinnitas Room ja lisas, et ka kohalik perearst oli õpilastel soovitanud nakatumise ennetamiseks koju jääda.
Muhu perearstikeskusest öeldi, et tegemist on arvatavasti mitme erineva viiruse koosmõjuga.

Gripiviirusele viidates palutakse kuni 27. novembrini mitte külastada ka Muhu vanurite hooldekodu.
Tervisekaitseinspektsiooni Pärnu talituse Saaremaa osakonna spetsialisti Inge Balini sõnul ei ole ta kuulnud, et kusagil mujal peale Muhu oleks haigestumine märkimisväärselt suurenenud.
Ka paarist maakonna koolist, kuhu Oma Saar helistas, öeldi, et probleeme õpilaste haigestumisega praegu küll ei ole.
Vt www.gripivastu.ee .


Senta Room: Muhu kool ei ole kinni
Oma Saar helistas kolmapäeva hommikul Muhu Põhikooli ja küsis, kuidas seal olukord on.

Muhu põhikooli direktor Senta Room: “Muhu põhikool ei ole suletud, koolis on õppetöö peatatud. Õpilased on kodus ja neile, kes on terved, edastatakse õppetööd e-kooli kaudu.

Esmaspäeval oli puudujate arv suur ja ka päeva jooksul lapsi haigestus. Lapsed olid palavikus, näiteks esimeses klassis oli koolis kaks last ja kümme haiged, teises klassis oli jälle vastupidi. Ka 7.-8. klass olid tervemad. Polnud mõtet koolis pidada paari klassi ja teised koju saata.

Pöördusin nii Muhu ambulatooriumi kui Pärnu tervisehoiuameti poole. Tervishoiuametist soovitaigi peatada õppetöö koolis kuni olukorra stabiliseerumiseni.

Kuna seda stabiliseerumist on kooli direktoril raske kontrollida, peatasingi õppetöö koolis esialgu selle nädala lõpuni. Oleme kodudega pidevas kontaktis. Mõned õpilased on juba paranenud, mõned haigeks jäänud. Igal juhul on profülaktika mõttes vajalik, et ka terved lapsed kooli ei tuleks.

Lastel on soovitatud jääda koju ja kui keegi tõesti tuleb kooli, siis teda loomulikult ära ei aeta. Mina isiklikult ei arva, et Muhus mingi epideemia lahti on, aga ilmad olid kord külmad, nüüd taas soojad ja niisked ja tegemist võib olla ka külmetushaigustega, aga ettevaatuseks põhjust on.

Toivo Vaik

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)