Saaremaa kinnisvaraturg: soomlased on liikvele läinud (12)

Saaremaa kinnisvaraturg: soomlased on liikvele läinud

MASU SUNNIB ODAVMÜÜGILE: See mereäärne häärber oli müügil aasta eest ning küsiti üsna kopsakat summat. Nüüdseks on majade hinnad poole võrra või enamgi langenud ja paljudel juhtudel on müüjateks majandusraskustesse sattunud firmad ja eraisikud. Foto: Peeter Kukk

Soomlaste Kauppalehti soovitab kaasmaalastel just praegu soetada endale Saaremaal suvemaja või suvila, sest nende hinnad on seoses majanduskriisiga langenud võrreldes 2007. aastaga tervelt 50–60 protsenti.

“Tõepoolest, soomlased on liikvel,” kinnitas kinnisvarafirma LVM Kuressaare kontori maakler Heidi Puppart. “Vanad kliendid on tagasi ja uusi huvilisi on juurde tulnud. Vahepeal oli selles osas ikka päris vaikus.”
Heidi Pupparti sõnul ei saa aga nii üheselt kinnitada, et suvemajade hinnad oleksid langenud poole võrra.

“Kõik oleneb ikka konkreetsest objektist,” rõhutas ta ja lisas, et mõningane elavnemine on Saare kinnisvaraturul toimunud ja seetõttu kujunes vähemalt nende firma oktoobrikuu statistika üpriski toredaks.
Kuid ees on muidugi kaks lumist talvekuud, mil inimesed kinnisvara ostmisega tavaliselt ei tegele, lisas Puppart.

Hinnad tublisti kukkunud

Kinnisvarabüroo Uus Maa Kuressaare esinduse juht Natalja Leiten on tähele pannud, et soomlasest ostja on viimasel ajal väga teadlik ja turuhindadega kursis.
“Kui varasematel aastatel osteti saarele suvemaju peaaegu et uisapäisa, siis nüüd tehakse eelnevalt põhjalik uurimistöö. Teavet hangitakse oma kogukonnakaaslaste käest, neid on siin juba päris palju,” sõnas Leiten.

Leiteni sõnul on kinnisvara hinnad kukkunud tublisti. Need hinnad, mis esinevad kuulutustes-reklaamides, on veel piisavalt kõrged, kuid konkreetseid tehinguid tehakse hoopis väiksemate summadega.
Toomas Tarus Saare Kinnisvarast kinnitas, et kinnisvara ostuks on hetkel ilmselt soodsaim aeg, sest hinnad on maas.

Tema tähelepanekul ei ole liikvel mitte üksnes soomlased, vaid huvi saartel kinnisvara soetamise vastu on ilmutanud mitmed teisedki välismaalased.
Kauppalehti teatel on majanduskriisi tulemusena Saaremaal suvemajade hinnad langenud 50-60 protsenti ning taolise kinnisvara müüjateks on teatud juhtudel majandusraskustesse sattunud firmad ja eraisikud.

Seepärast ollakse sunnitud objekte müüma kahjumiga ning üsna kiiresti.
Ka Pärnus on Kauppalehti teatel just välismaalt pärit kinnisvaraostjate osakaal käesoleva aasta jooksul tublisti kasvanud. Näiteks LVM Kinnisvara klientuurist moodustavad välismaised kliendid ligi neljandiku, samas kui kolm aastat tagasi moodustas see vaid mõne protsendi.
Ettevõtte välismaalastest klientidest moodustavad omakorda 80 protsenti soomlased.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 149 korda, sh täna 1)