Tool peab süüdistust absurdseks

Ettevõtja Toomas Tooli sõnul on talle esitatud süüdistus Arco Vara väärtpaberitega manipuleerimises absurdne, kirjutab Äripäev.

Tooli sõnul tõstatasid süüdistuse Arco Vara suuraktsionärid Hillar-Peeter Luitsalu ja Richard Tomingas, kes püüdsid teda eemale tõrjuda.
Arco Vara osaniku Luitsalu sõnul tegi ta koos teise osaniku Tomingaga avalduse finantsinspektsioonile 2008. aasta suvel.

Põhjus oli väga lihtne – oli selgelt näha, et keegi manipuleeris Arco Vara aktsia hinnaga, surudes seda alla teatud taset, mis tõi vastavalt meie ettevõtete OÜ Toletum ja HM Investeeringud OÜ ning pankade vahel sõlmitud repolaenulepingutele kaasa kohustuse maksta ennetähtaegselt tagasi seatud summa, ütles Luitsalu lehele.

Luitsalu sõnul oli manipulatsiooni eesmärk panna tema ja Tomingas seisu, kus nad oleksid sunnitud repolaenude kustutamiseks müüma arvestatavas koguses Arco Vara aktsiaid, sellega vähendama osalust alla strateegilise määra ning vahetama ettevõttes ka juhtorganeid.

Tooli sõnul on järeldus, et ta omas siseinfot ja soovis survestada teisi aktsionäre otsuste tegemisel, absurdne ning ta on veendunud, et aktsiaturg kukub veel.
Toomas Tooli (45) ja Karoly Kimberit (30) süüdistatakse Arco Vara aktsiatega börsil manipuleerimises.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)