Juhtkiri: Kas gripp, seagripp või hoopis ärinipp? (4)

Juhtkiri: Kas gripp, seagripp või hoopis ärinipp?

 

Oleme juba pikemat aega elanud seagripi hirmus. Lisaks räägitakse veel tavalisest gripist, mis ei pidavatki seagripist erinema, ja pidevalt muteeruvast gripiviirusest, mille vastu on taas vaja uusi vaktsiine toota.

Eelmise nädala Eesti Ekspress kirjutas, kuidas vaktsiinidega äri tehakse, ja et nende ostjaid ikka leiduks, tuleb ravimifirmadel teha võimalikult suurt kära. Kuidas sa ikka vaktsiini reklaamid kui mitte hirmutamise abil?

Gripp on aeg-ajalt ikka mõne inimese manalateele viinud, nagu teevad seda muudki haigused. Igakord pole teadagi, mis looma nimelise viirusega tegemist. Pole just palju aega möödas, kui meile räägiti linnugripist, ka on väidetud, et hullu lehma tõppe on maailmas vaid neli inimest surnud. Aga kampaaniad on olnud globaalsed.

Enamik küsitletud inimestest arvas, et tegemist on kampaaniaga, mida ei peakski tõsiselt võtma. Aga vaktsiinide tootjad ja maskirätsepad tahavad ka teenida. Toimetus arvab, et ettevaatlik võiks siiski igaüks olla.

Sibul, küüslauk, värske aed- ja puuvili – need on küllap parimad, mis inimese organismi tugevdavad. Soovitame kõigil harrastada tervislikke eluviise, küllap siis lähevad meist mööda nii seagripp kui ka muud tõved, millele pole tänaseks nime veel välja mõeldudki.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)