Juhtkiri: Identiteet pihta pandud (10)

Juhtkiri: Identiteet pihta pandud

 

Mida päev edasi, seda kaitsetumaks muutub inimene küberpättide ees. Kui varem pidi kartma, et keegi su pangakaarti võltsides raha pihta paneb või varastatud juhiloaga kusagilt trahvi kaela sokutab, siis nüüd ei oska enam ette kujutadagi, millega homme võid silmitsi olla.

Riputada mõnda erootikaportaali üles teise inimese foto on nilbuste nilbus. Siin pole enam tegu vanema õe või venna dokumendi kasutamisega, et ööklubisse sisse pääseda. Säärase teo motiiviks saab olla vaid soov teine inimene maatasa teha.

Ometi selgub, et selliste asjade eest ei võeta vastutusele mitte kedagi. Ei seda, kes teo toime pani ega ka portaalipidajat mitte. Alles paar päeva tagasi ehmatas vaatajaid ETV “Pealtnägija”, kus räägiti, et aastaid väikest poissi jälitanud pedofiili ei saadud vastutusele võtta, kuna tegemist polevatki kuriteoga.

Mis siis üle jääb? Kas tõesti peab meie riigis taas toimima hakkama omakohus? Äkki oleks võimalik ellu kutsuda vana äraproovitud kantpeade ettevõtlus? Taotleks töötukassast paraja kurika ostmiseks ettevõtlusega alustamise toetust ja lööks korra majja!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 49 korda, sh täna 1)