Kuressaare Siioni kirik rajab Pihtla valda palliplatsid

EEKBKL Kuressaare Siioni kogudus rajab Pihtla valda Vanamõisa külasse puhke- ja mänguväljakud.

“Meil on seal üks võsastunud maatükikene ja mis tast seal siis niisama hoida,” ütles Oma Saarele Kuressaare Siioni koguduse pastor Margus Mäemets, kelle sõnul plaanib kogudus maatükile rajada võrkpalliplatsi, universaalväljaku ja külakiige.

Väljakute rajamise idee pärineb Mäemetsa sõnul välismaalt, kus koguduste juures on puhkevõimalusi loodud juba pikki aastaid. “Ka Eestis tekitatakse nüüd tasapisi neid võimalusi, sest kõik ei pea olema kirikuseinte vahel,” sõnas pastor.
Teiste Saaremaa koguduste puhkamisvõimaluste kohta Mäemets midagi öelda ei osanud. “Eks Püha kirikul on ju ka midagi, vähemalt jaanitulesid on seal pastoraadi õue peal peetud. Võimalik, et kusagil on midagi veel, aga küllalt vähe siiski,” tõdes Mäemets.

Küsimusele, kas Kuressaare Siioni koguduses on palju pallimängijaid, vastas Mäemets, et koguduses on neid olnud elupäevad. “Noored inimesed ikka tahavad palli mängida ja kasvavad lapsed samuti. Eks ta on vaba aja veetmise võimalus ka teistele koguduse liikmetele, kui seal mingeid üritusi korraldada,” rääkis Mäemets. Ta lisas, et väljakud ja külakiik jäävad avalikuks kasutamiseks ka kohalikule külarahvale ja teistele soovijatele.

Väljakute rajamiseks on kogudus lasknud koostada eelprojekti ja taotleb fondidest raha. Vanamõisa puhkeväljakud peaksid valmima hiljemalt kahe aasta jooksul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 60 korda, sh täna 1)