Lugeja kiri: Nii kasvavad poistest isad (1)

Lümanda koolis algas koos teise veerandiga poistenädal, mis lõppes isadepäeva piduliku tähistamisega mardipäeva õhtul.

Esimene päev oli lipsupäev, kus poisid kandsid erinevaid kaelasidemeid. Näha oli uhkeid kikilipse, soliidseid lipse ja naljakaid eksemplare. Teisel päeval tuli meile külla päästeametist Kätlin Poopuu. Õpilased said vaadata õppefilmi “Teoreem tulest” ja teha nähtu põhjal testi.

Noorematest poistest olid parimad Lauri Trumann 2. klassist, Sander Suurna 3. klassist ja vanematest poistest Ainar Treirat, Mark Kiks 7. klassist ja Sander Toop 8. klassist. Päästeamet oli parimatele pannud välja ka auhinnad.
Kolmandal päeval mängisid poisid osavusmängu “Püüa palli”. Suhteliselt keerulise täpsusmängu parimad olid Hardo Niit 7. klassist ja Kristo Kallas 8. klassist.

Neljandal päeval oli koolis parajalt ootusärevust, sest külla olid tulemas piirivalveametnikud ja koerajuhid koos koertega. Pärast tunde kogunes saal rahvast täis ning piirivalveohvitser Tanel Nuut rääkis lähemalt piirivalvurite tööst. Seejärel jaguneti rühmadesse. Piirivalveametnik Andres Brõzov näitas ühele grupile dokumentide ja raha kontrollimise seadmeid, koerajuhid Ljudmilla Roi ja Silvar Rattas demonstreerisid teisele grupile narkokoerte tööd ning Tanel Nuut kolmandale grupile relvi. Aeg kulus kiiresti ja lastel oli tõeliselt põnev. Piirivalvurid kinkisid igale osalejale mälestuseks Lääne piirivalvepiirkonna sümboli Vilsandi majakaga võtmehoidjad.

Viimasel poistenädala päeval toimus õpetaja Kaur Filippovi eestvedamisel meisterdamisvõistlus. Noorematest poistest osutus osavaimaks meistrimeheks Daniel Lüüding 5. klassist, vanematest poistest oli parim Erki Alas 9. klassist. Mardipäeva õhtul kogunes koolisaal täis isasid. Lapsed õpetaja Karin Pulga eestvedamisel olid ette valmistanud toreda kontserdi. Kontserdile järgnes põnev mälumäng ja päev lõppes poistenädala parimate autasustamisega. Enne kojuminekut sai keha kinnitada 8.– 9. klassi poiste-tüdrukute kohvikus.

Niimoodi koos kaaslaste, huvitavate eeskujude ja isadega koos toimetades omandavad poisid oskusi edaspidiseks eluks, sirguvad tulevasteks meesteks ja isadeks.

Pille Jõgi
Lümanda põhikooli huvijuht

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)