Valjala vald sai aasta turvalisuse auhinna

Valjala vald sai aasta turvalisuse auhinna

EESKUJUKS VALLAKODANIKELE: Eile Ants Leylt ja Saima Männilt tänavuse aasta turvalisuse auhinna vastu võtnud Valjala vallavanem Kaido Kaasik tunnistas, et on hakanud ka ise rohkem tervise peale mõtlema ja käib jooksmas 3–4 korda nädalas – selleks, et tööturul ikka 65. eluaastani vastu pidada.
Foto: Peeter Kukk

Sihtasutuse Turvaline Saaremaa tänavuse auhinna – Tauno Kangro kuju “Unistav laps” koos tunnuskirjaga – sai Valjala vald. Maakonnas esimene tervistedendava lasteaia tunnistus läks samuti Valjalga, sealsele lasteaiale. Auhinnad anti üle eilsel maakonna arenduskonverentsil.

Kui maakonna arenduskonverents, mille üheks osaks oli ka saare turvalisuse küsimus, keskendus eile kõige enam eri valdkondade koostööle, siis omavalitsus, mis on suutnud silma paista just mitmesuguste koostöövormidega, on SA Turvaline Saaremaa hinnangul Valjala vald.

Vallavanem Kaido Kaasik tõdes pärast auhinna kättesaamist, et tegemist on olnud tõesti aastatepikkuse tööga, mis pole aga sugugi veel lõppenud.
“Kindlasti on siin oma osa meie valla tublidel inimestel,” kiitis vallajuht, nõustudes väitega, et turvalisus ei tähenda vaid jõustruktuuride mängumaad.
“See tähendab, et inimesel peab olema omavalitsuses hea elada,” sõnas Kaasik, tuues näiteks, et vald on viimastel aastatel suutnud korda teha (ja turvaliseks muuta) nii kooli kui ka lasteaia, samuti tegeletakse sotsiaalse poole, kultuuri ja kõige muu olulisega.

“Meil on skatepark ning valgustatud matka- ja suusarada, taastasime vallas Kaitseliidu koos tema eriorganisatsioonidega,” rääkis vallavanem, lisades, et praegusel ajal tuleb inimesel üha rohkem arvestada sellega, et tema tervis peab vastu pidama vähemalt 65. eluaastani, et jaksaks ikka aktiivselt tööturul olla.
“Ma olen ka ise hakanud 3–4 korda nädalas jooksmas käima,” avaldas Kaasik.

Esimest korda Saaremaale tulnud tervistedendava lasteaia tunnistuse, mis kannab järjekorranumbrit 134, andis maavanem Toomas Kasemaa Valjala lasteaia juhatajale Marina Tammele.
“Eks me oleme arendanud nii töötajate kui ka laste tervislikke eluviise ning kaasanud sellesse ka lapsevanemaid,” arvas Tamm tunnistuse saamise põhjusest. Samuti püütakse lapsi tema sõnul kasvatada niimoodi, et nad õpiksid tervislikult toituma.

“Oleme palju matku ja muid ettevõtmisi korraldanud koos lapsevanematega,” pidas päevakodu juhataja oluliseks koostööd ka koduga.
Kindlasti tuleb aga veel ära mainida, et juhataja kinnitusel on Valjala lasteaednikud oma tervislike eluviisidega eeskujuks kõigile teistele.
Tervistedendava lasteaia tunnistust annab välja tervise arengu instituut.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)