Gümnasistid otsisid teatri abil saarluse sisu

Gümnasistid otsisid teatri abil saarluse sisu

MITU ŽANRI: Võidulavastuses “On üks koht...” võis näha nii sõnalavastuse kui ka pigem muusikalivõtmes esinemist. Foto: Gert Lutter / KG

Mandrilt koju ihkamine, merelt tulevat meest ootav naine ning Vanapaganaga võitlev Suur Tõll on näited neljapäeval Kuressaare gümnaasiumis toimunud 11. Suure Teatriõhtu teemadest. Läbiva joonena püüdsid gümnaasiumiõpilased lavastada teemat “Saarlaseks olemine on saatus”. Grand prix’ vääriliseks tunnistati 11.a klassi Ernest Hemingway teemadel loodud lavastus “On üks koht…”

“Väga hea mulje, ma eriti midagi ei lootnud ka,” kiitis žürii liige, lavastaja Raivo Trass kolme tunni jooksul etendatud 12 minilavastust. “Nad pole ju isegi harrastajad. See on kooliülesanne. Kes tahavad, teevad kaasa. Korralikult oli tehtud,” märkis Trass ja lisas, et silma hakkas saarlaste traditsiooniline tagasihoidlikkus.

Gümnaasiumiosa 12 lavastuse seas sai näha teatrit seinast seina. Julgemad olid võtnud jõudu katsuda Maurice Maeterlincki loominguga, nii mõnigi jäi truuks kodusele Suurele Tõllule ning laval sai näha ka igihaljaid suvitajaid Tallinnast.
Teatriõhtu peakorraldaja, KG emakeele ja kirjanduse õpetaja Marit Tarkini sõnul sai teema valitud seetõttu, et praegu on koolis mitmed projektid seotud saarluse mõistega.

“Tahtsime teada, mida noored arvavad tegelikult sellest, et nad siin saare peal elavad. Sageli kuuleb sellist mõtet, et siin on igav, midagi siin ei ole, saaks kiiresti ära, saaks suurde linna,” rääkis Tarkin ja kinnitas, et neljapäeva õhtu näitas siiski, et asjad nii nukrad ei ole.

Traditsiooniliselt puupüsti täis koolisaal tervitas kõiki esinejaid tugeva aplausiga. “Alati, kui õhtu lõpeb, saan ma aru, kui väga on ühele koolile vaja sellist üritust,” luges õpetaja Tarkin ürituse kordaläinuks.


Suur teatriõhtu

Grand prix – 11.a klass “On üks koht…” (Ernest Hemingway “Vanamees ja meri” ainetel), lavastaja Henri Kaus

Laureaadid
11.c “Vaid kõrgelt lendame” (Jaan Tätte näidendite ainetel)
10.a “Mere pidu” (Albert Uustulndi laulu “Mere pidu” ainetel)
12.a “Ära näe vaeva, vaev ei näe sind ka” (Suure Tõllu lugude ainetel)

Parim naisnäitleja
Triin Pere – Vanapagana roll etenduses “Ära näe vaeva, vaev ei näe sind ka”
 
Parim meesnäitleja
Ivar Pieterskihh – kirjaniku roll etenduses “Merd ei olnud, merd ei ole ja merd ei tule ka!”

Lavastaja preemia
Ann Tarkin, Kersti Sepp ja Kristi Koert etenduse “Kahel pool vett” eest

Saarluse avastamise preemia
10.c “Kahel pool vett” (August Mälgu novellide põhjal)

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 59 korda, sh täna 1)