Linnavalitsus plaanib golfi süstida 5,2 mln (21)

Kuressaare linnavolikogu on saanud linnavalitsuselt otsuse eelnõu, mille kohaselt osaleks Kuressaare linn AS-i Saaremaa Golf aktsiaemissioonil ja märgiks uusi aktsiaid kogusummas 5 200 000 krooni.

Eelnõu näeb ette 200 aktsia märkimist, nimiväärtusega 26 000 krooni. Linn on golfiettevõtte suurosanik 62,9 protsendiga. Sõltuvalt sellest, palju märgivad uusi aktsiaid väikeaktsionärid, tõuseb ka linna osalus golfiettevõttes.

Kuna suvel müüdi maha linnale kuulunud 100 aktsiat hinnaga 2,5 miljonit krooni ja ettevõte ei ole nende eest veel tasunud, siis kasutatakse poolte aktsiate märkimiseks võlguolevat summat. Reaalset raha paneks linn aktsiate alla sel korral siis 2,7 miljonit krooni.
Täiendava emissiooni põhjuseks on ettevõtte nõrk müügitulu, mis 2009. aastal oli pea 40% väiksem, kui plaanitud.

Peamine sissetulekuallikas, millest aktsiate ostu finantseeritakse, on laenude teenindamise kulu vähenemine seoses EURIBOR-i langusega.
Seletuskirjas volikogule öeldakse, et linnavalitsus peab emissioonis osalemist vajalikuks, kuna seni on linn näidanud tahet hoida aktsiaselts jätkusuutlikuna kuni ettevõtte majandusolukorra paranemiseni.
Aktsiaseltsiga seoses tuleks linnal võtta täiendavaid rahalisi kohustusi ka Saaremaa

Golfi aktsionäride erakorralisel koosolekul vastu võetud otsuse tõttu määrata aktsiatele kohustuslik hooldustasu.
Juhul kui linn märgib plaanitava arvu lisaaktsiaid, oleks 2010. aasta rahaline kohustus 736 aktsia korral 736 000 krooni.
Linn plaanib talle kuuluvad aktsiad panna ka raha teenima. Iga linnale kuuluva aktsiaga omandab linn ka tasutud mänguõiguse 2010. aastaks.

See tähendab, et juhul kui on olemas green card (gol-fikursuste läbimine enne mängima hakkamist – aut), võib kasutada piiramatut mänguõigust.
Linnavalitsus kavatseb välja töötada ka korra, kellele ja kuidas saaks seda mänguõigust edasi kasutada anda. Üks võimalusi oleks näiteks anda aktsiaga kaasnev mänguõigus n-ö rendile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)