Soomlase röövimise juhtum ei leidnud kohtus lahendust (7)

Soomlase röövimises kahtlustatud mehe kohtuprotsess lükkus edasi, kuna eile saatis kohtunik toimiku prokuratuuri tagasi, sest kogutud materjalidest ei piisanud kriminaalasja lahendamiseks.

“Tõendeid tuleb veel uurida,” ütles kohtunik Kristel Pedassaar eile otsust oodanud kohtualusele, kes ennast röövimises süüdi ei tunnistanud. Prokurör Svetlana Maripuu oli päev varem palunud Ülo röövimises süüdi tunnistada ja määrata talle kuus aastat vangistust.

Kuuel korral kriminaalkorras karistatud ja kahe tapmise eest aastaid vangis istunud 45-aastast Ülot süüdistatakse selles, et ta tungis ööl vastu 12. juulit Kuressaares Kapteni kõrtsi ees kallale Soome kodanikule. Röövis temalt 3500 krooni, prillid ja mobiiltelefoni. Lisaks rebenesid kannatanu pintsak ja püksid. Haiglas tuvastati tal labakäe ja põlveliigese marrastused ning parema näopoole põrutus.

Kannatanu läks 11. juuli õhtul Kapteni kõrtsi, kuid kuna seal oli vähe rahvast, otsustas ta lahkuda ja tellis takso. Taksot ootaval mehel haarati kõrist, lohistati üle tee hoovi ja peksti. Soomlane teeskles teadvusetut ja nägi, kuidas teda rünnanud mees soris tema rahakotis.

Soomlane haaras telliskivi ja lõi seljaga tema poole olnud meest vastu pead. Mees kukkus põlvili. Soomlane jooksis karjudes tänavale, kus talle tõttasid appi teised baa-rikülastajad.
Soomlane näitas hoovi poole ja sinna rutanud mehed leidsid eest praeguse kohtualuse Ülo. Mees üritas põgeneda, kuid peeti kinni ja anti politseile üle. Ülo juurest leiti sularaha ja soomlase prillid. Ülejäänud asjad leidis politsei hoovist.

“Ma ei ole teda löönud,” kinnitas Ülo kohtus. Kui alguses eitas ta üldse oma seost kuritööga, kuna viibib vabaduses ennetähtaegselt, siis kohtus mees siiski tunnistas, et võttis asjad juhuslikult.
Ülo rääkis kohtus, et läks hoovi peidetud viinapudeleid võtma, nägi maas karjuvat soomlast ja tahtis teda hoopis aidata. Ülo tunnistas, et võttis soomlase juurest prillid, kuid ei löönud meest.
Helisema hakanud mobiiltelefoni viskas purjus Ülo põõsasse, pidades enda sõnul seda oma telefoniks, millele helistab naine, kellega ta oli just riidu läinud.

Kuigi Ülo peas tuvastati haiglas muhk, kinnitas mees kohtus, et teda ei ole telliskiviga pähe löödud ja see muhk on tal olnud juba kümmekond aastat ning ta ise rääkinud arstile selle olemasolust.
Ülo kaitsja Harland Paasi sõnul pole välistatud, et kallaletungija võis olla keegi teine. Samuti ei ole turvalindilt advokaadi sõnul näha, et baari ees oleks veel keegi teine ja veel vähem seda, et see teine on Ülo. Ka ei ole kohtualust kannatanule äratundmiseks esitatud.
Paas palus Ülo süüdi mõista kannatanu asjade varguses, aga mitte röövimises.

Ülo vabastati ennetähtaegselt vanglast 1. augustil 2008 ja tema katseaeg kestis kuni 2009. aasta septembrini. Lisakohustuseks määrati mehele mitte tarvitada alkoholi ja mitte viibida kohtades, kus alkoholi tarvitatakse.
1996. aasta 1. novembril oli talle kahe inimese tapmise eest mõistetud liitkaristusena 15 aastat vangistust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 56 korda, sh täna 1)