Tervisekaitse kummutab kuulujutu seagripis saarlannast

Nädalavahetusel levima hakanud kuuldus, et seagrippi on haigestunud ka üks Saare maakonnas elav naine, pole tervisekaitseametnike sõnul tõsi.

Tervisekaitseinspektsiooni avalike suhete juht Iiris Saluri kinnitas Oma Saarele, et sellised andmed inspektsioonil igatahes puuduvad.
 “Praegu on n-ö seagripivabad Hiiumaa, Saaremaa, Raplamaa ja Järvamaa,” loetles ta ja lisas, et 900-st seagripi-kahtlasest analüüsist on uue gripiviiruse olemasolu kinnitust leidnud 269 juhul. Täpselt nii palju on praegu Eestis uue gripiviirusega nakatunuid.

Pärnu tervisekaitsetalituse Saaremaa osakonna spetsialisti Inge Balini sõnul on haigestumiste arv Saare maakonnas hetkel küll tavalisest mõnevõrra suurem, kuid mitte oluliselt suurem.
“Kui ülemöödunud nädalal registreerisime 63 haigusjuhtu, millest põhilise osa moodustasid ülemiste hingamisteede katarrid, siis möödunud nädalal oli haigestumisi 75,” sõnas Inge Balin.

Balini kinnitusel ei ole meie maakonnas haigestumiste tõttu suletud veel ühtegi kooli ega muud asutust.
Möödunud nädalal saadeti koduõppele küll Muhu põhikooli õpilased, kuid eilsest töötab kool taas tavapäraselt.
Tervisekaitseinspektsiooni nõudel kirjutavad õpetajad sellest nädalast detailselt üles kõigi puuduvate õpilaste andmed. “Eesmärgiks on epidemioloogilise olukorra hindamine Eestis,” sõnas Iiris Saluri.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)