Kodutute elupaigad põlesid (4)

Kodutute elupaigad põlesid

LÕÕMAB: Kui päästjad kohale jõudsid, põles Garnisoni tänaval tühjalt seisnud puumaja juba lahtise leegiga.
Foto: Peeter Kukk

Eile öösel põles Kuressaares kaks mahajäetud maja, mida kasutasid ööbimiskohtadena kodutud. Inimesed kummaski tuleõnnetuses kannatada ei saanud.

Mõlemad tulekahjud said alguse lahtisest leegist ja nende tekkepõhjus on selgitamisel. Eile ei osanud päästjad veel öelda, kas tulekahju võisid põhjustada kodutud ise.
“Ei kinnita ega lükka ka ümber,” ütles Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremets. Ta lisas, et Lasteaia tänava majal olid aknad kinni löödud ja sinna poleks tohtinud sisse pääseda.

Esimesest põlengust said päästjad teada kell 00.53, süttinud oli Garnisoni tänavas Kuressaare põhikooli vastas asuv tühjana seisev maja.
4,2 miljonit krooni maksval ja uut omanikku ootaval puumajal olid päästjate kohale jõudes leegid katusest ja akendest väljas.
Tules hävis ning sai vee- ja suitsukahjustusi peaaegu pool hoonest – osaliselt hoone vahelaed, vaheseinad ja katusekonstruktsioonid. Tulekahju saadi kontrolli alla kell 3.49 ja kustutati kell 7.32.

Kell 5.19 teatati teisest tulekahjust Lasteaia tänaval. Ka seal põlenud puitmaja seisab tühjana. Päästjate saabudes olid leegid esimese korruse aknast väljas. Tules hävis ca 15 m2 vahelage ja 5 m2 seina. Tulekahju saadi kontrolli alla kell 5.40 ja kustutati kell 6.28.
Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe sõnul olid väikese vaheajaga toimunud tulekahjud valves olnud meeskondadele parajaks proovikiviks. “Aga saadi hakkama,” ütles Lindmäe.

Viktor Saaremetsa andmetel käis esimest tulekahju kustutamas kaks autot Kuressaarest, kaks Kihelkonnalt ja üks Pihtlast. Lasteaia tänava tulekahjule saadeti Kuressaare komando ning neile paluti abijõudu Leisist, sest esialgse teate põhjal põles kahekordne maja. Kui selgus, et põles vaid üks ruum, saadeti Leisi üksus tagasi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)