Tagavere tüdruk õpib autotehnikuks (17)

Tagavere tüdruk õpib autotehnikuks

MEESTE MAAILMAS: Elisabeth Ellinor Sulkovski julgustab tüdrukuid oma eluunistusi teoks tegema. Tehnikahuviline tüdruk otsustas kõigile üllatuseks õppida autotehnikuks.
Foto: Peeter Kukk

Kuressaare ametikooli tänavusel kõige populaarsemal kursusel, kus õpetatakse välja autotehnikuid, õpib ka 20-aastane neiu, Tagaverelt pärit Elisabeth Ellinor Sulkovski. Tüdruk teostab mehiste meeste maailmas oma eluunistust ja julgustab teisigi sama ette võtma.

Elisabeth Ellinor Sulkovski tunnistab, et talle meeldisid juba väiksena poiste mänguasjad – traktorid ja mudelautod. “Kui ma sain nelja-aastaseks, kinkis ema mulle suure kollase traktori,” peab ta toona saadud kingitust oma elu parimaks.
11–12-aastaselt oli tema unistuseks võrr, mille ehitamist ta autoremondilukksepast isalt nõudis. “Isa aga arvas, et see ei oleks mulle kui tütarlapsele kohane,” mäletab ta.

Nii läkski piiga pärast põhikooli õppima hoopis kunstilist kujundust. “Sõbrad veensid mind siis ümber ja vanemad arvasid, et just kunst on see, millega võiksin tegeleda,” ütleb Elisabeth Ellinor.
Kunstilise kujunduse eriala lõpetas Elisabeth Ellinor tänavu kevadel ning tõi paberid uuesti ametikooli, nüüd siis kindla tahtmisega saada autotehnikuks. 

Elisabeth Ellinor usub, et ükski amet pole liiast ning paberid taskus leiba ei küsi. Ta arvab, et kunagi saab ta vähemalt oma autoga ise hakkama, kuigi autoremonditöökojas tahaks ikka ka töötada.
Tehnikahuviline tüdruk, kellele vabal ajal meeldib muide lumelauaga sõita (seda muidugi talvel) ja kes armastab hullupööra lugeda (praegu on tal käsil Mihkel Raua raamat “Musta pori näkku”), on praeguseks ära teinud tsiklijuhi paberid ja igatseb endale ka mootorratast.

Arvamuse peale, et kui kunagi üks tšikk tsikliga kuskil autoteeninduse ees toimetab, võib see kindlasti tema olla, naerab ta lõbusalt.
Tõsisemalt rääkides on Elisabeth Ellinor oma kursusel 30 poisi hulgas ainus tüdruk. Ta ütleb, et poisid hoiavad ja toetavad teda väga ning viltu ei vaata keegi. Ka pere on Elisabeth Ellinori “veidrusega” nüüdseks harjunud. Kapotialuse selgeks saamiseks läheb tüdrukul aga veel aega, kuid ta lohutab ennast teadmisega, et ega poisid ka kõike tea ja kõigi jaoks toob iga koolipäev midagi uut.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 374 korda, sh täna 1)