Kompassi-messil osales 500 noort

Laupäeval Kuressaare kultuurikeskuses toimunud üritusel “Tuleviku kompass 09” tutvustas end 25 kooli ja organisatsiooni, kellega käis tutvumas ligi 500 noort.

Konverentsile registreerus 150 noort. “Sellest oli väga palju kasu,” kiitsid noored nii konverentsi kui ka kogu üritust üldse, lisades, et just kohapeal inimestega suheldes ja kuulates kogemusi, said nad palju mõtteainet ja suunavaid juhiseid edaspidiste valikute tegemiseks.
Konverentsil “Elu kutse” astusid noorte ette Aivar Haller, Silver Keskküla, Kaie Rõõm-Laanet ja Aarne Mägi. Esinejad rääkisid noortele, kuidas nemad on jõudnud selleni, mida täna tööalaselt teevad.

Konverentsil püüti noortele edasi anda sõnum, et  karjääritee ei pea olema sirge, vaid kasuks tuleb avatus muutustele ja juhusele. Tuleb julgeda usaldada oma sisetunnet ja leida võimalus teha seda, mis pakub rahulolu.
Esinejad toonitasid välismaal kogemuste saamise vajadust, mis ei tähenda, et peab sinna elama jääma. Vastupidi, kõik esinejad tõid välja, et suuri tegusid saab teha ka Saaremaal elades.

Ürituse peakorraldajate Inge Teäri ja Marju Põllu sõnul hinnati messi ja messi korraldust tagasisidelehtedel väga heaks või suurepäraseks.
“Mess vastas nende ootustele. Noorte huvi koolide suhtes hindasid koolid 10-palli skaalal punktidega 5-10. Seega oleksid noored võinud julgemini koolide esindajatega suhelda,” rääkisid nad, lisades, et koolide esindajad leidsid siiski, et kui ise noortega aktiivsemalt  suhelda, tuleb ka noortelt rohkem küsimusi. Tagasiside andnud koolid lubasid ka järgmisel aastal messil kindlasti osaleda.

“Mess on hea, sest noored inimesed saavad personaalselt suhelda nende koolide tudengitega, kes on kohal,” rääkis rakenduslike kõrgkoolide esindaja Maiko Keskküla, kelle sõnul hakatakse üha rohkem huvi tundma rakendusliku hariduse ja ametikoolide vastu, sest just nendest õppeasutustest saab tulevikus tööle kandideerimiseks ka eelnevalt vajaliku praktika. “Peale teoreetilise baasi saab õpilane konkreetse töökogemuse,” märkis Keskküla.

Koolid kiitsid messi päevajuhti Villi Martinsoni hea töö eest. Oma panuse ürituse õnnestumisse andsid ka Maie Meius SA-st Ülikoolide Keskus, konverentsi moderaator Villu Vatsfeld,  Kuressaare ametikooli infojuht Taavi Tuisk, noored vabatahtlikud jpt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)