Eile otsustati kultuuripreemiate saajad

Eile olid koos nii Hendrik Krummi nimelise kultuuripreemia komisjon kui ka Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupp, et otsustada tänavune Krummi preemia saaja ja Saaremaa Kultuuripärli laureaat.

Saare maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja asetäitja kultuuri alal Valve Heiberg ütles Oma Saarele, et Krummi preemiale on tänavu esitatud neli kandidaati, keda kõiki võib kahtlemata pidada tugevateks tegijateks.

Kuna tänavu antakse Krummi preemiat välja 15. korda, siis on Heibergi sõnul laureaatide tänutseremooniale kutsutud ka kõik nii seni preemia saanud kui ka tänavused nominendid. “See on esimene kord, mil me avalikustame kõik kandidaadid,” märkis Heiberg.

Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupi kontaktisik Tea Rauk sõnas, et Saaremaa Kultuuripärli vääriliseks on tänavu peetud kuut tegijat, kelle hulgast tegi ekspertgrupp valiku. Ekspertgrupi esimees Krista Lember tõdes samuti, et kõik esitatud kandidaadid on tegusad ja Saaremaale vajalikud inimesed. Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupp Saaremaa Kultuuripärli kandidaate ei avalikusta.

Maakonna kultuuripreemiad antakse üle 15. detsembril toimuval kultuuriaasta pidulikul lõpuüritusel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)