Lugeja kiri: Kuidas me katri jooksmas käisime (3)

Viimasel ajal muud ei kuulegi, kui et vanemad peavad oma lapsega tegelema. Et kõik see, mis kogu perega tehakse, pidada lapse hinge suure ja sügava jälje jätma, nii et tulevikus on vägagi tõenäoline, et su oma lihane laps toreda elulooraamatu valmis kirjutab. See on ikka ennekuulmatu lugu küll, et juba kooliealise lapsega peab vanem veel tegelema! Asi käib ikka nii, et vanema mureks on laps lasteaiani, siis kasvatagu lasteaed ja seejärel vastutagu kool.

Muidugi on meie ühiskond veel nii noor, et seadustes on mõned ütlemata tühjad augud, näiteks see, et kool saadab lapse ööseks siiski koju (huviringid võiksid ju sujuvalt üle minna öökooliks või diskoks või miskiks noortepäraseks), aga küllap varsti needki kitsaskohad likvideeritakse. No kes see vanasti last kasvatas! Laps kasvas ise nagu malts kartulivaos ja vaat kus tulid mehed-naised!

Heakene küll, see oli vanasti, aga kadrilaupäeva õhtul tuli minu laps pärast kooli koju ja tahtis kangesti katri jooksma minna. Mina jälle ei tahtnud teda pimedale tänavale saata. Otsisime siis kapist kadrilikke riideid ja määrisime näod kenasti punaselapiliseks. Rääkisin talle, et vanasti kadrid nõndamoodi hullult ukse taga ei jauranud ja kui neid tuppa lasti, siis oskasid terve toreda programmi esitada. Tegime kähku mõttetalgud ja panime oma kava kokku. Proovisime omaenese ukse taga mõned korrad läbi ka, et ikka kenasti kõlaks. Ja siis jooksu!

Ja uskuge või mitte, meid võeti igal pool kenasti vastu, tundus, et tegime oma esinemisega teiste inimeste tuju heaks ja tõime neile kingiks killukese nende endi lapsepõlvest. Lisaks raskele õunakotile tõime koju mälestused naeratustest, mõned kadrikallid. Omaenese lapse silmisse vaadates nägin neis sellist rõõmusära, et hakkasin mõtlema, kas on ikka õige, kui me ootame, et õpetajad-kasvatajad-ringijuhid kogu meie töö ära teeksid ja meid oma lapsega tegelemisest eemal hoiaksid.
Kena jõulueelset aega, kallid lapsevanemad!

Kadri-ema

Toimetuselt: Oma Saarde helistas üks proua Vallimaa tänavast, kes palus lehe kaudu tänada kõiki lapsi, kes käisid kadrit jooksmas. Ta rääkis, et lapsed laulsid, esitasid mõistatusi ja kõik oli nii tore. Ta tänab ka lapsevanemaid, kes aitavad koos lastega seda kena vana eesti kommet edasi kanda. Teda kurvastas vaid see, et paljud ei lasknud kadrisid oma korteritesse ja lapsed koputasid uste taga asjatult.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 79 korda, sh täna 1)