Kuhu minna

Teisipäev, 1. detsember

KINO
Divas kl 18.45 ja kl 20.55 Inetu tõde. Romantiline komöödia. Alla 12-a ei soovitata. Pilet 50.–

Kolmapäev, 2. detsember

KINO
Divas kl 17.45 ja kl 19.55 Inetu tõde. Romantiline komöödia. Pilet 50.–

TEATER
Kihelkonna rahvamajas kl 20 H. Raudsepa komöödia Roosad prillid kahes vaatuses. Lavastaja Ellen Teemus. Projektijuht Anu Viljaste. Mängivad Helje Basihhina, Taimi Kirr, Anneli Kaljuste, Jüta Üts, Ivika Laanet, Ardo Vahter, Enno Rahu, Aare Tiitma, Mihkel Mereäär, Ivar Viil. Heli ja valguse eest vastutab Igor Raadel. Pilet 40.–
Kuressaare Linnateatris kl 19 Vares. Lavastaja Raivo Trass. Kuressaare Linnateater. Pilet 150.–/100.– Osades Aime Käen, Rauno Kaibiainen, Indrek Apinis, Aili Salong, Piret Rauk, Hannes Prikk ja Mati Talvistu. Kunstnik Riina Vanhanen. Muusikaline kujundaja Feliks Kütt.


Ürituse eelinfo

Saare maakonna keskraamatukogu lasteosakond avab 1. detsembril jõulutoa. Sel aastal on kujunduse teemaks “Jõulud Kuul”. Idee on seotud 40 aasta möödumisega esimese astronaudi astumisest Kuule ja Nikolai Nossovi 40-aastaseks saava raamatuga “Totu kuul”.

Kutsume nii lasteaia- kui ka algklassilapsi ning lihtsalt kõiki huvilisi külastama meie üritusi “Teisipäevad koos Totuga”, mis tähendab, et teisipäeviti loeme me ette Totu-raamatut. Näitame filmi esimese inimese astumisest Kuule (10 min, vanemale koolieale on ka tunnine film Kuul käimisest), vaatame Kuu-joonistuste näitust, pakume võimalust teha endast foto astronaudina Kuul, vaatame Kuu-raamatuid ja räägime kosmosest, joonistame koos Kuu-pilte.

Üritused toimuvad raamatukogu II korrusel, kellaaja ütlete meile ise tel 45 20 728 või e-meilil liilia.virves@kuressaare.ee .

Näituse eelinfo

Talverõõm ja jõuluvalgus Kuressaare linnuses
Kuressaare linnuse keldrikorruse näitusesaali on seekord toonud oma tööd eesti raamatuillustraatorid. Ühisnäitus kannab nime “Talverõõm ja jõuluvalgus” ja on ilus alustus tänavusele jõuluajale.

Näituse kuraator Viive Noor on väljapaneku saatesõnadena kirja pannud järgmised read: “Oleme siin Eestimaal õnnelikud inimesed, sest meil on neli aastaaega. Talv on veidi peljatud oma pimeduse ja külmaga, aga talvel on ka omad rõõmud. On pehme valge lumevaip, on suusarajad ja kelgumäed, on liuväljad ja lumesõjad, on lumememmed ja -kindlused. Ja on ka jõulud oma ootuste ja lootustega, oma küünlavalguse, kuuseehtimise ja piparkoogilõhnaga. On tuppa piiluvad päkapikud ja kingikotiga jõuluvana.”

Talv eesti raamatukunstnike silme läbi jääb muuseumikülastajatele näha 10. jaanuarini. Oma töid eksponeerivad näitusel Sveta Aleksejeva, Anneliis Aunapuu, Made Balbat, Katrin Ehrlich, Kersti Haarde, Mare Hunt, Kadri Ilves, Anne Linnamägi, Regina Lukk-Toompere, Hillar Mets, Tiia Mets, Jüri Mildeberg, Piret Mildeberg, Ülle Meister, Viive Noor, Ede Peebo, Martin Rattas, Priit Rea, Kristina Reineller, Reti Saks, Kertu Sillaste, Vera Staniševskaja, Catherine Zarip, Milvi Torim ja Maarja Vannas-Raid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 51 korda, sh täna 1)