Rahvaralli tõi rajale 125 ekipaaži

SAARLASED RAJAL: J18-klassis olid parimate saarlastena viiendad Sander Sepp ja Laura Liblik.

Rahvaralli karikavõistluste viimast osavõistlust alustas päikesepaistelisel laupäeval Orissaarest kokku 125 Eesti ja Läti ekipaaži. Finišeeris libedail Saaremaa teedel peetud võidusõidul 103 autot.

28. novembril toimunud Saaremaa rahvaralli võitjaiks tulid Subaru Imprezal sõitnud Ranno Bundsen ja Kaarel Sangernebo, kes võitsid üheksast kavas olnud katsest kaheksa.
“Loomulikult on mul hea meel, et võit tuli,” kinnitas Subarut roolinud valgalane, kes pidas kogu ralli vältel võrdlemisi tõsist duelli Rainer Parikuga. “Ta on loomulikult väga kiire, selles ei ole kahtlust. Duell oli hommikupoolikul tihe, kuid pärast lõunat hakkas sõit mulle paremini istuma. Pimedas oli Raineril ehk natuke raskem.”

Teise tulemusega lõpetasid hooaja viimase rahvaralli Rainer Parik – Renee Reinu, kes olid endale sarja võidu kindlustanud juba enne Saaremaa osavõistlust. Üldarvestuse ja 4WD-klassi kolmanda koha saavutasid Rain Rannala – Simmo Nestor, kes kindlustasid endile sellega karikasarjas hooaja kokkuvõttes teise koha.

Välisvõistlejaist osutusid parimaiks Valts Zvaigzne – Ivars Velme. Mitsubishi Lanceril sõitnud lätlased platseerusid kokkuvõttes kuuendale kohale. Ralli võitjaile kaotasid külalisvõistlejad veidi enam kui poolteise minutiga.
2WD-S arvestuses kindlustasid napi paremusega klassivõidu Toomas Vask – Andrus Toom. Teise kohaga leppima pidanud Gert Aasmäe – Teele Sepp jäid neile kokkuvõttes alla vaid 0,2 sekundiga. Kolmanda tulemuse said 2WD-S klassis kirja Priit Rebane – Ragnar Palm Fordil.

Märksa pingelisemaks kujunes poodiumikohtade jagamine 31 osavõtjaga masinaklassis 2WD-V. Kui Rivo Vähi – Mirko Kaunis suutsid konkurente üsna kindlalt edestada, siis võrdselt 14,9 sekundit kaotasid neile Indrek Haamer – Andres Tammel ja Kristen Kelement – Tanel Kasesalu. Teine ja kolmas koht võrdse aja korral siiski jagamisele ei läinud, paremusjärjestuse selgitamisel võeti aluseks avakatselt kirja saadud aeg, mis osutus paremaks saarlastel.

Kelement tunnistas, et puudu jäänud 0,1 sekundit, mis andnuks kokkuvõttes kuni 1,6-liitrise mootoritöömahuga autode arvestusklassis teise koha, jäi saamata paljude eksimuste tõttu. “Mitu asja oli – sõitsime põhupalli ja kivisse. Äpardusi oli palju,” loetles ta.
Indrek Haamer ütles, et jäi tulemusega väga rahule. “Mulle see meeldiski, et nii ühe aja saime. Minu jaoks oli oluline see, et teatud meestest eespool olla karikaarvestuses. Et sõit nii tasavägise tulemusega välja kukkus, oli veel parem,” rääkis saarlane.

Moskvitš-tüüpi autodel asus võistlustulle 19 ekipaaži. Klassivõidu noppisid Ott Nootre – Kristo Paumets. Pjedestaalile mahtusid veel Marko Kukuškin – Elimar Kibus ning Tarmo Remmet – Jarno Talve.
Naiste omavahelise mõõduvõtu võitis koos Karita Kiviga sõitnud Maila Vaher. Teise tulemuse said kirja Sirje Potisepp – Margus Künnap ning kolmanda Liis Küttis – Lauri Küttis. Ühtlasi olid naised ainsad, kes suutsid tund enne keskpäeva alanud ja pimedas lõppenud võistluse läbi teha kadudeta. Kõik viis startinut jõudsid ka kohati kitsaste kiviaedade vahel kulgenud katsete läbimise järel finišisse.

Kuni 18-aastaste noorte klassis saavutasid kindla võidu Tony Võsur – Margus Laanep. Honda Civicul võistelnud favoriidid edestasid lähimaid konkurente enam kui minutiga. Teine koht kuulus klassis J18 Raido Rehepapile ja Imre Randmäele, kolmandad olid Erki Auendorf – Johann Lessuk. Kohalikest osutusid selles arvestuses edukaimaks Sander Sepp – Laura Liblik, kellele kuulus J18-klassis viies koht.

Kuni 21-aastaste noorte arvestuses jõudsid võiduni Gert Lombiots – Mihkel Speek. Järgnevad poodiumikohad noppisid V21-klassis saarlased. Karl Jalakas – Rainer Laipaik olid vastavalt teisel ja Raigo Reimal – Argo Sepp kolmandal kohal.
Võistkondlikus arvestuses saavutas esikoha CarBox. Järgnesid Sirts ja Velled, LAT Boys ning Jaanimäe RT.