Kuhu minna

Kolmapäev, 2. detsember

KINO
Divas kl 17.45 ja kl 19.55 Inetu tõde. Romantiline komöödia. Pilet 50.–

TEATER
Kihelkonna rahvamajas kl 20 H. Raudsepa komöödia Roosad prillid kahes vaatuses. Lavastaja Ellen Teemus. Projektijuht Anu Viljaste. Mängivad Helje Basihhina, Taimi Kirr, Anneli Kaljuste, Jüta Üts, Ivika Laanet, Ardo Vahter, Enno Rahu, Aare Tiitma, Mihkel Mereäär, Ivar Viil. Heli ja valguse eest vastutab Igor Raadel. Pilet 40.–
Kuressaare Linnateatris kl 19 Vares. Lavastaja Raivo Trass. Kuressaare Linnateater. Pilet 150.–/100.– Osades Aime Käen, Rauno Kaibiainen, Indrek Apinis, Aili Salong, Piret Rauk, Hannes Prikk ja Mati Talvistu. Kunstnik Riina Vanhanen. Muusikaline kujundaja Feliks Kütt.

Neljapäev, 3. detsember

ÜRITUS
Orissaare kultuurimajas kl 18 Neeme Metsa näituse “Siis…” avamine, luulekogu “Vikerkaar” esitlus ja ansambli A-Duur sünnipäevakontsert. Kõik on oodatud osalema.

KINO
Divas kl 19.55 Inetu tõde. Romantiline komöödia. Pilet 50.–

TANTS
Divas DJ K. Lillimägi. Pilet 35.– Südaööni sissepääs tasuta.
Kodulinna lokaalis kl 23 disko. DJ Raaper. Sissepääs tasuta.


Ürituse eelinfo

Advendikontsert Kuressaare Laurentiuse kirikus

Taas on advendiaeg, mis kuulutab uue kirikuaasta algust. See on meeliliigutav Jõululapse sündimise ootus, mil kaunist muusikast otsitakse kosutavat hingejõudu.
Laupäeval, 5. detsembril on hea võimalus osa saada kaunist naiskoori laulust. Kontsert-jumalateenistusel astuvad üles EELK Pühalepa Laurentiuse koguduse naiskoor Anna (dirigent Helle Nittim) ja EELK Kärla Maarja-Magdaleena koguduse naiskoor (dirigent Ülle Vallaste).

Mõlemad koorid on läbi paljude aastate lauluga kaunistanud oma koguduses tähtsamate kirikupühade jumalateenistusi, andnud südantsoojendavaid kontserte nii Eestis kui ka sõpruskoguduste kirikutes välismaal. Naiskooril Anna on olnud meeldejäävad laulureisid Soome, sealhulgas on nad laulnud ka Põhjamaade suurimas, suurepärase akustikaga puukirikus Merikarvias. Naiskooril Anna on advendiajal traditsiooniliselt mitmeid kontserte Hiiumaa erinevates kirikutes ja on väga tore, et Kuressaare kontsertki mahub koori plaanidesse.

Lisaks olgu öeldud, et mõlemad laupäeval üles astuvad koorid osalesid XXV üldlaulupeol ÜhesHingamine, mis oli kooridele tubli tunnustus, sest teatavasti iga kollektiiv sinna oma taseme tõttu ei pääsenudki. 2010. a suvel ootab ees järjekordne laulupidu, sedakorda vaimulik laulupidu Tartus, millest võtavad osa kõik EELK Saarte praostkonna koorid Hiiumaalt ja Saaremaalt (k.a nimetatud naiskoorid).

5. detsembril kell 15 Kuressaare Laurentiuse kirikus algaval advendikontsert-jumalateenistusel esitavad koorid põhiliselt eesti heliloojate kooriloomingut. Teenib EELK Saarte praost Veiko Vihuri. Tulge kuulama vaimulikku koorimuusikat, südamest lauldud Jumala kiituseks ja auks!

Ester Soe

Lümanda kultuurimaja annab teada

Reedel, 4. detsembril kl 19 Lümanda valla mälumängu II voor.

Laupäeval, 5. detsembril kl 11 kultuurimajas jõululaat. Laadale on oodatud käsitöö, omavalmistatud hoidised, küpsetised, aiasaadused jne. Toimub õnneloos ja laadamelule aitab kaasa lõõtsamees Ain Hannus. Täpsem info ja registreerimine tel 53 018 223 või 45 76 331.

Pühapäeval, 6. detsembril kl 15 Lümanda põhikoolis heategevuskontsert. Kontserdil esineb Kuressaare muusikakooli 21-liikmeline sümfoniettorkester. Piletid hinnaga 50, 100 ja 500 krooni saadaval Lümanda koolis (sekretäri tel 45 76 318) või üks tund enne algust kohapeal.

Reedel, 11. detsembril kl 18.30 süütame tuled Lümanda keskuse jõulupuul. Sellele järgneb kultuurimajas vallavanema tervitus ja kontsert “Jõuluootus”. Kontserdil kaastegevad Lümanda lasteaed, kool ja kultuurimaja isetegijad.

Pühapäeval, 13. detsembril Lümanda koori advendikontserdid: kl 11 Kihelkonna kirikus; kl 13 Kihelkonna hooldekodus; kl 14 Kärla kirikus; kl 16 Lümanda apostliku õigeusu kirikus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)