Lehekuulutustes odavate traktorite müüjad võivad olla petised

Nii Oma Saare kui ka Kuldse Börsi lehekülgedel odavaid traktoreid müüvad mehed võivad olla petised, kes masinat näitamata üritavad ostjalt raha välja petta.

“See jutt on neil selline hästi ilus ja hästi pikk,” rääkis Oma Saarega ühendust võtnud mandril elav mees, kes endale odavat traktorit soetada soovis ning kelle sõnul müüjad-mehed telefoni kohe vastu ei võta, vaid helistavad ise tagasi. Võimalik, et siis eelnevalt numbri järgi uurides, kes helistaja võib olla.

“Mind huvitas just üks nende traktor ja me leppisime siis päeva kokku, millal ta Järvamaal asuvat traktorit näitab,” rääkis ostuhuviline, kelle sõnul oli 60 000-kroonine hind kuulutuse pildil oleva traktori eest väga soodne.
Päev enne kokkulepitud kohtumist helistas aga müüja ja ütles, et ta ikka ei saa traktorit näitama tulla, ning soovitas ostjal raha üle kanda. Traktorit aga eelnevalt näidata ei tahetud. Ostja pakkus isegi varianti, et läheb vaatab masina, mis pidi kusagil müüja tuttavate juures Järvamaal olema, üksi üle. Aga ka see variant ei läinud läbi.

“Ütles mulle veel, et tal on ka teine ostja, kes on nõus raha kohe üle kandma,” muigas mees, kes nalja pärast nõustuski raha üle kandma, kuid ei teinud seda.
Rohkem tal müüjaga kontakti saada õnnestunud ei ole. Oma Saarde helistas mandril asuv traktoriostja just seetõttu, et sattus siis, kui proovis telefoninumbri omanikku interneti teel üles leida, www.omasaar.ee kuulutustekülgedele.

“Asjad on kahtlased,” rääkis mees, kel soov teisi hoiatada, seda enam, et tal on teada nii müüja nimi kui ka arve number. “99 protsenti oli see pettus ja ma arvan, et politsei võiks selle mehe üles otsida.”
Oma Saarel ei õnnestunud traktorimüüjatega kuulutuses toodud telefoninumbril ühendust saada, ehkki seda prooviti mitme päeva jooksul korduvalt.

Politsei sõnul neile kaebusi esitatud ei ole. “Kohe kindlasti ei tohi raha üle kanda,” ütles Kuressaare politseijaoskonna pressiesindaja Kristi Mägi, kelle sõnul võiks inimene ikkagi ka politseile juhtunust teada anda.


SOOVITUSED OSTJALE

• Mine kaupa vaatama
• Tee kindlaks, et ese, mida müüakse, kuulub seda müüvale inimesele (isikut tõendav dokument, eseme dokumendid, sõidukite puhul võtmete olemasolu)
• Ost-müük peab toimuma samal päeval (mitte nii, et raha maksa enne ja siis homme läheme nt ARK-i ja registreerime)
• Otsi müüja nime ja telefoninumbrit internetist

Allikas: politsei

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 164 korda, sh täna 1)