Volikogu ja riigikogulased muretsevad Ruhnu pärast

Volikogu ja riigikogulased muretsevad Ruhnu pärast

RUHNU RAHVA ESINDAJAD: Ruhnu volinikud tahavad teada, millised plaanid on maavalitsusel saare ja suure maa vahelise transpordiga järgmisel aastal.
Foto: ruhnlane.blogspot.com

Eelmisel nädalal saatsid riigikogulased regionaalministrile ja sel nädalal läkitas Ruhnu volikogu Saare maavalitsusele kirja, milles muretsetakse Ruhnu ja muu maailma vahelise laevaühenduse pärast järgmisel aastal.

Ruhnu volikogu pöördumises märgitakse, et tänavune suvi oli Ruhnu saarel transpordi poolelt varasemast tunduvalt keerulisem. Laev käis saarele vaid 1–2 korda kuus ja ruhnlased liiklesid lennukiga. Paljud turistid loobusid saare külastamisest ja turismiettevõtete toimetulekuvõimalused halvenesid. 

“Millised plaanid on Saare maavalitsusel Ruhnu transpordiühenduse korraldamiseks 2010. aasta suvel?” küsib volikogu ja viitab, et ruhnlased soovivad taastada laevaühenduse Munalaiu sadama asemel Pärnuga.
Ruhnu volikogu küsib ka, millal on kavas välja kuulutada riigihanked järgmise aasta suvise laevaliikluse ja sügisest lõppeva lennuliikluse probleemide lahendamiseks.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed märgivad regionaalminister Siim-Valmar Kiislerile saadetud arupärimises, et alternatiivina laevaühendusele peab Ruhnuga ühendust lennuk, mis lendab nii Pärnusse kui ka Kuressaarde, kuid mille pileti maksumus on kuni 10 korda kõrgem.
“Ruhnu valla ettevõtjad heidavad Saare maavalitsusele ette, et seoses püsiühenduse lõpetamisega on oluliselt vähenenud saart külastavate turistide arv, kuna peale kalli piletihinna mahutab lennuk ka vähe reisijaid,” viitavad riigikogu liikmed.

Ka nemad uurivad, kuidas planeeritakse ühendusepidamist Ruhnuga 2010. aastal ning kas ja kuidas on läbi viidud hanked, et ühendus Ruhnu saarega oleks võimalik.
Samuti tahavad nad teada, kas Ruhnu liini probleemi lahendamiseks uue laeva ehitamine on realistlik ja kuna laeva ehitamine võtab aega aastaid, siis kuidas on planeeritud liini teenindada seni. “Kuidas Teie ministrina hindate Saare maavalitsuse võimekust ühistranspordi hangete läbiviimisel?” küsivad riigikogu liikmed lõpetuseks.

Ain Lember, Andres Sepp


Maavalitsus salastas ruhnlaste pöördumised

Saare maavalitsus tähistas oma veebi dokumendiregistris märkega “ametkondlikuks kasutamiseks” nii Ruhnu ettevõtjate kui ka nüüdse volikogu transporditeemalise pöördumise.
Ettevõtjate pöördumisel oli ligipääsupiirangu aluseks märgitud AvTS § 35 lg 2 p 2 (halduse üksikakti eelnõu ja selle juurde kuuluvad dokumendid enne akti vastuvõtmist või allakirjutamist).

Oma Saar palus selgitust nii maavalitsuselt kui ka andmekaitse inspektsioonilt (AKI).
AKI teatas vastuseks, et kontrollis tulenevalt 20. novembril saadetud selgitustaotlusest Saare maavalitsuse dokumendiregistrit ja 26. novembri seisuga oli Ruhnu ettevõtjate pöördumine avalikult kättesaadav.
“Kuna asutus on parandanud vea ja taastanud õiguspärase olukorra, puudub vajadus inspektsioonil alustada riiklikku järelevalvemenetlust,” teatas Kaja Puusepp, AKI järelevalvedirektor peadirektori ülesannetes.

Eile oli Saare maavalitsus “ametkondlikuks kasutamiseks” määranud Ruhnu volikogu pöördumise. Maavalitsuse avalike teenuste ja dokumendihalduse talituse spetsialist Tea Rauk teatas vastuseks Oma Saare päringule, et tegelikult AK märkeks põhjust ei ole, sest kiri on avalik.

Andres Sepp

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 49 korda, sh täna 1)