Kuressaare tervisespordi sarjal üle 2000 osaluse

Kuressaare tervisespordi sarjal üle 2000 osaluse

LIIKUDES TERVEMAKS: Kuressaare tervisepargis toimuvad üritused on alati populaarsed.
Foto: Raul Vinni

Teist aastat läbi aasta kestnud tervisespordi sarja “Liikudes tervemaks” osaluskõver liigub aina ülespoole. Lõppeval aastal on 18-etapilisel sarjal kirjas juba 2079 osaluskorda.

Võrreldes 2008. aastaga on seda ligi 700 võrra rohkem. Populaarsuse tõusu näitab ka see, et kui eelmisel aastal teenis vähemalt kuuel korral osalemisega T-särgi 63 inimest, siis nüüd on vastavaid talonge kogunenud juba üle 120. Kuressaare spordikeskuse juhataja Kalev Küti hinnangul on osalejaid seinast seina. “Palju on neid, kes tulevad terve perega, on nii vanaemasid kui ka lapsi,” ütles Kütt.

Kuressaare spordikeskuse tervisespordi sari koosnes tänavu 18 etapist. Kavas oli nii suusatamist, rattasõitu, orienteerumist, käimist kui ka matkamist. Populaarseimad üritused olid 240 osalejaga Kuressaare linnajooks ja 211 osalejaga Südamejooks. Kui kaht aastat võrrelda, on näha, et osalus on suurenenud kõikides etappides.

Kuressaare spordikeskus ei korralda siiski kõiki üritusi üksinda, vaid on üritanud koondada mitmed Saaremaal juba traditsioonidega üritused ühtseks tervikuks. “Oleme sarjaga sidunud olemasolevad võistlused, aitame võimaluse piires ja nemad on omakorda saanud juurde osalejaid, kes sarjast osa võtavad,” selgitas Kütt, et koostööst on kasu olnud kõigil.

Nii kuuluvad sarja näiteks Saaremaa suusamaraton, linnajooks, pööripäevajooksud, Saaremaa rattasõit ja orienteerumisneljapäevakud.
Kalev Kütt avaldas lootust, et järgmisel aastal suureneb osavõistluste arv veelgi. See loodetakse viia 22 ürituseni. “Suurendaksime suusatamise osakaalu ja uue alana tahaks juurde tuua rulluisutamise,” viitas Kütt sellele, et uusi võimalusi end liigutada tuleb aina juurde.

Iga hooaja lõpus toimub ka loosimine, kus õnnelikumatel on võimalik võita auhindu. Tänavune loosimine toimub 11. detsembril. Uut “Liikudes tervemaks” hooaega plaanitakse alustada 20. jaanuaril.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)