Muhu vallavolikogu tõrjub külajutte (15)

Värskelt valitud Muhu vallavolikogu viimasel istungil tuli volikogu esimees Jaana Palu pärast vallavalitsuse kinnitamist ja valitsuse liikmetele hüvitise määra kehtestamist välja plaaniga korraldada rahvakogunemine või pressikonverents. Et hajutada tekkinud külajutte ja kinnitada, et volikogul pole mingeid salaplaane.

“Kohe pärast valimisi hakkasid liikuma täiesti alusetud külajutud, et inimesi hakatakse lahti laskma ja külakeskusi sulgema,” selgitas Palu oma ettepanekut. “Kuna neid teemasid volikogule teadaolevalt ei ole isegi kusagil mitte arutatud, siis tekkis selline mõte inimestele teada anda, mismoodi süsteem valimiste järgselt üldse toimima hakkab.”

Jaana Palu sõnul on jäänud mulje, nagu valija tegelikult ei teaks ega kujutaks ette, kuidas volikogu töötab. Kindlat kohta ja aega koosoleku toimumiseks tema sõnul veel määratud ei ole.
Muhu volikogu kinnitas ka vallavalitsuse, kuhu peale vallavanema kuulub kaks liiget, kellest kumbki ei ole seotud vallaasutustega. Seni kuulus Muhu vallavalitsusse lisaks vallavanemale kolm liiget, kes kõik töötasid valla- või valla allasutuste ametnikena.

Lisaks vallavanem Peeter Laumile kuuluvad uude valitsusse kohalikud ettevõtjad Helena Erik ja Toomas Kuusk. Esimene tegeleb Muhus jaanalinnukasvatusega ja teine on tuntust kogunud kunagise Läätsa ja Muhu kalatööstuse pankrotihaldurina. Tema ümber on liikunud ka jutud maksupettustest.

Mõlemad vallavalitsuse liikmed kandideerisid ka volikokku, kuid jäid Reformierakonna nimekirja lõppu ja volikokku ei pääsenud. Kuusk saavutas nimekirjas tagantpoolt teise ja Erik kolmanda valimistulemuse.
Vallavalitsuse liikmetele määrati hüvitiseks 950 krooni istungi kohta. Vallavanem Peeter Laumi kuutöötasu on 19 000 krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 64 korda, sh täna 1)