Vastpandud liiklusmärgid tekitasid segadust (6)

Kuressaare Nooruse tänava elanikud, kelle majad jäävad tänava tupikossa ja kes on aastaid olnud hädas sel tänaval parkijatega, on uue probleemi ees, sest esmaspäeval mõlemale poole teed paigaldatud liiklusmärgid tekitasid taas segadust.

“Siia tupikossa pandi mõlemale tänavapoolele märk “peatumise keeld” ja nüüd ei saa me enam oma värava juures autoga peatuda,” rääkis Kuressaare gümnaasiumi naabruses asuva maja elanik Oma Saarele.
Tema soovis kooliõpilaste autode parkimise keelamiseks märki vaid teisele poole tänavat, kuna liiklusseaduse järgi ei tohi teise inimese värava ette nii või teisiti parkida.

“Me tahaksime ikka nii, et vajadusel saaksime auto oma värava ette jätta,” oli mees murelik, lisades, et juba järgmisel päeval pärast uue märgi paigaldamist käis politsei talle märkust tegemas.
Kodanik pöördus uuesti oma murega linnavalitsuse poole. Kuressaare linnainsener Madis Pihel ütles, et märgid paigaldati tänava tupikossa, et täita linnakodaniku soov, kes oli hädas seal parkivate autodega.

“Peatumise keeldu tähistavad märgid pandi üles, et kodaniku murele võimalikult kiiresti lahendus leida,” rääkis Pihel, lisades, et kohe esimesel võimalusel asendatakse märgid parkimise keelu märkidega, mille hankimine võtab aega.
Tupikossa pandi märgid mõlemale poole teed Piheli sõnul just seetõttu, et kui parkimine oleks keelatud vaid ühel pool, pargiksid juhid sinna, kus on lubatud ehk hoovidepoolsele küljele.

“Tulles vastu kodaniku järjekordsele soovile, võetakse täna (eile –toim) peatumist keelav märk kruntidepoolselt küljelt maha ja asendatakse teine märk parkimise keeluga kohe, kui tekib võimalus,” lubas Pihel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 52 korda, sh täna 1)