Kuhu minna

Kolmapäev, 9. detsember

KINO
Divas kl 17.10 ja kl 19.35 Probleemid paradiisis. Romantiline komöödia. Pilet 50.–

ÜRITUS
Orissaare gümnaasiumi saalis kl 17 kontsertoksjon. Tulu kasutatakse õpilaste puhkenurkadesse mööbli soetamiseks.

NÄITUS
Lümanda kultuurimajas avatud 26. detsembrini V Salava fotonäitus “Meri on, meri jääb… 2009” Alates 27. detsembrist on näitus Kihelkonna rahvamajas. Tule vaatama, tule hindama!
Lümanda kultuurimaja II korruse fuajees avatud maalinäitus “Karala kiviaedade rüpes”. Kunstnikud: Riina Saar, Liia Peedu, Tähti Otstavel, Maie Kupits ja Ilme Armuand. Näitus jääb avatuks 20. detsembrini.

Neljapäev, 10. detsember

KINO
Divas kl 19.35 Probleemid paradiisis. Viimane seanss. Pilet 50. –

ÜRITUS
Saaremaa ühisgümnaasiumi aulas kl 20 Krevera nostalgiaõhtu Üks sõit – veidi kummaline. Sissepääs tasuta.
Valjala rahvamajas kl 18 fotokonkursi “Naine” pidulik lõpetamine.

TANTS
Divas DJ Peeter Kukk. Südaööni sissepääs tasuta.
Kodulinna lokaalis kl 23 disko. Sissepääs tasuta.
Kapteni kõrtsis kl 22 karaokeklubi.

Heategevuslik advendikohvik Jaan Tättega

Luutsinapäeval, 13. detsembril on põhjust lähemalt ja kaugemalt tulla Kihelkonnale. Kl 11 kirikus toimuval kontsert-jumalateenistusel laulab Lümanda segakoor. Kl 12.30 on kõik palutud Kihelkonna rahvamajja, kus on kooli hoolekogu eestvedamisel avatud heategevuslik advendikohvik.

Selle aasta advendikohviku teemaks oleme valinud “Mängumõnu 2009”. Kui varasematel aastatel oleme advendikohviku tulust ostnud midagi koolilastele, siis sel aastal on kavas laekunud annetuste abil rikastada lasteaia mänguväljakut. Traditsiooniliselt on advendikohvikus toimunud kookide/küpsetiste konkurss ja kuna sel aastal on teemaks “Mängumõnu 2009”, siis võiks see teema kuidagi ilmneda koogi välimuses. Koogid võivad olla nii magusad kui ka soolased ja alates kl 10-st võib võistluskoogid rahvamajja tuua.

Pärast seda kui kõik kohvikulised on oma eelistuse sedelile märkinud, selgub võidukook, mis oksjoni korras müüki pannakse. Ülejäänud koogid rändavad kohvikusse tükikaupa maitsmiseks. Kes pelgab päris koogikonkursil osaleda, võib midagi maitsvat ka lihtsalt heategevuskohvikusse tuua. Kooli hoolekogu on tänulik igasuguse toetuse eest. Lisainfot soovijail on võimalik võtta ühendust kooli hoolekogu juhi Mare Kurvitsaga tel 51 03 903.

Advendikohvikus tahame lisaks maitsmismeelele pakkuda ka midagi hingele, sest oleme ju jõuluootuse ajas. Süütame valguse jõulukuusel, kuuleme jõulutervitusi ja muusikalist külakosti on lubanud pakkuda eestlaste üks lemmiklauljaid ja laululoojaid Jaan Tätte.

Tere tulemast kõigile advendikohvikusse! Võta kaasa sõber ja võimalusel midagi maitsvat. Naudime kaunist laulu ja tunneme rõõmu saabuvatest jõulupühadest.

Rene Reinsoo
kooli hoolekogu liige

Metskülas süüdatakse jõulupuu tuled

Juba 26 aastat on Metsküla kaunistanud tuledega ehitud jõulupuu. Aastavahetuseks kaunistati tuledega Tõnu kuusk, mis sai nime asukoha talu järgi. Küla teeristis asuvat kuuske ehitakse sel aastal kolmandat korda. Traditsiooniks on saanud, et uusaastaööl koguneb külarahvas kuuse alla ja tervitab ühekoos uue aasta saabumist.

Sel aastal süüdatakse Metskülas jõulupuu tuled 12. detsembril, et pimedat aega veidi rõõmsamaks ja valgemaks teha. Päev algab jõuluretkega. Kl 12 kogunetakse külaplatsile ja minnakse metsa, et tunda rõõmu värskes õhus liikumisest ja vaadata loodust. Tagasi tullakse kuuse juurde, et süüdata üheskoos jõulupuu tuled. Retkeks kulub umbes paar tundi.

Jõuluretkele on oodatud kõik, kes soovivad tervislikku vaheldust halli ja sompus sügisesse ning tutvuda küla ümbruse ja loodusega.

Metsküla selts

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)