Politsei kogub taas relvi

Politsei korraldab ka selle aasta lõpul elanikelt relvade kogumise kampaania. See on üleriigiline ja kestab 23. detsembrini. Kampaania põhieesmärk on vähendada registreerimata relvade hulka ja suurendada seeläbi ühiskonna turvalisust.

Kampaania on mõeldud eelkõige tulirelvade loovutamiseks, kuid politsei ootab vihjeid ka kõikide teiste relvade (gaasi-, pneumo-, külmrelvad),
kõikvõimalike tulirelva osade ja laskemoona kohta.  Tulirelvade ja nende oluliste osade ning laskemoona seaduslikuks valdamiseks peab omanikul olema politsei väljastatud relvaluba või kollektsioneerimisluba. Tulirelva omamine relvaloata on seadusega karistatav.

Inimesed, kes omavad registreerimata tulirelva  või on teadlikud  seadusliku omanikuta tulirelvadest, peaksid sellest kohalikku politseid kindlasti teavitama. Mingil juhul ei maksa ise relvaga politseisse tulla.  Ühendust tuleb võtta kohaliku konstaabliga, kes tuleb tulirelvale järele ja viib selle ohutult politseisse hoiule.

2008. aasta kampaania ajal loovutati 92 relva. Nende seas 78 tulirelva, kaheksa külmrelva, viis gaasirelva ja üks õhkrelv. Koguti ka erinevaid relvaosi, ligi 3000 padrunit ja üheksa purki püssirohtu. Haruldasi relvi eelmisel aastal ei loovutatud, küll aga kogus Lõuna politseiprefektuur ligi 2500 padrunit, mille hulgas oli suur puukast Saksa vintpüssi omavahel kokku roostetanud padruneid ja kaks ämbritäit Vene padruneid. Nii Saksa vintpüssi padrunid kui ka Vene päritolu padrunid olid halvas seisukorras ning arvatavasti II maailmasõja aegsed. Suurem osa relvadest, millest inimesed politseile teada andsid, olid kehvas seisukorras ja kasutuskõlbmatud.

Politsei korraldab relvade kogumise kampaaniaid alates 2004. aastast ja jätkab seda tegevust seni, kuni inimeste käes ei ole enam ühtegi ebaseaduslikku relva, ütles politseiameti kommunikatsiooniosakonna vanempressiesindaja Tiia Sirelpuu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)