Turu Foto eriauhinna sai setu Paul Hunt

Talvekuu viimasel laupäeval Tartus Eesti kirjandusmuuseumis toimunud Hiie väe tunnustamissündmusel kuulutati välja kuvavõistluse (fotovõistluse) Maavalla Hiied 10222 võitjad ja jagati auhindu.

Kuressaares tegutseva Turu Foto eriauhinna kenama saartel tehtud pildi eest võitis Setumaalt pärit Tartu koolipoiss Paul Hunt, kes oli fotografeerinud Hiiumaal Suuremõisa külas Põhilise leppe kivisid.

“Olime Hiiumaal paaripäevasel reisil. Kivide juurde jõudes oli seal väga hea valgus. Pilt tuli korralik välja ja otsustasingi selle võistlusele saata,” rääkis Paul Hunt Oma Saarele. Õnnelik saarte eriauhinna võitja ütles sedagi, et tunnustus innustab teda edasi pildistama, otsimaks fotode tegemiseks uusi pühapaiku.

Hiie väe tunnustamissündmusel osales ka kultuuriminister Laine Jänes, kes õnnitles hiie sõbra aunime pälvinuid ja rõhutas, et meie vaimne pärand on olulisel määral seotud looduslike pühapaikadega.

Tänavu kuulutati hiie sõpradeks Arvi Sepp, Lembi Väli ja Toivo Sepp (isa, tütar ja poeg), kes pälvisid aunimetuse Paluküla hiiemäe kaitsmise eest.
Mullu hiie sõbra tiitli saanud Martin Kivisoo andis ülevaate Muhu saare looduslikest pühapaikadest. Maavalla koja vanem Ahto Kaasik meenutas oma sõnavõtus, et kusagil mujal õhtumaises Euroopas pole looduslikud pühapaigad ja nendega seotud tavad jõudnud nüüdisaega nii elavalt kui Maavallas.

Hiite fotovõistluse eesmärk on jäädvustada ajaloolisi looduslikke pühapaikasid ja nendega seotud tavasid, samuti nende asukohad ning nendega seotud vaimset pärandit. Võistlus toimub ka järgmisel aastal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 99 korda, sh täna 1)