Maavalitsus: lennuliiklus on ruhnlastele parim

Saare maavalitsus kirjutas Ruhnu volikogu ja ettevõtjate pöördumistele vastuseks, et “praeguste arvestuste kohaselt vastab saareelanike sotsiaalsetele vajadustele kõige paremini aastaringne kiire ja laevaliiklusest ilmastikukindlam lennuliiklus”.

See on kõige ökonoomsem transpordiliik, arvestades lennuki suurust ja reisijate hulka, teatas Saare maavanem Toomas Kasemaa oma vastuses.
Kasemaa sõnul on saare suvise turismimajanduse ja muu majanduse arendamiseks suvekuudel vajalik laevaliiklus. “Lähtudes majanduslikest kaalutlustest ja võimalustest, võib suvise lennuliikluse asendada ainult laevaliiklusega, nagu see toimus reisilaev Aegna toomisega liinile,” kirjutas Kasemaa.

Anonüümsust palunud ruhnlase sõnul toimus see aga alles pärast seda, kui Saare maavalitsus oli lepingu Aegna omaniku Saaremaa Laevakompaniiga segastel asjaoludel üles öelnud, ja firmaga lepiti laeva kasutamise osas uuesti kokku alles augustiks, kui turismihooaeg hakkas läbi saama.

Seega polnud Oma Saarega vestelnud ruhnlase sõnul mingi ime, et Aegna täitumus oli augustis suhteliselt väike (maavalitsuse andmeil keskmiselt veidi üle 12% ja suvise lennutranspordi täitumus pisut üle viiekümne protsendi – toim).
Maavanem Kasemaa sõnul taotleb maavalitsus 2010. aastaks, võrreldes 2009. aasta riikliku toetuse mahuga, juurde umbes miljon krooni, et tihendada laevaühendust Ruhnuga.

Kasemaa märkis, et lisaks eelmise suvehooaja laevaoperaatorite leidmise hangetele kavatseb maavalitsus välja kuulutada riigihanked laevaoperaatori leidmiseks Pärnu–Ruhnu ja Roomassaare–Ruhnu liinile 2010.–2011. aastaks ning lennuoperaatori leidmiseks 2010.–2015. aasta talviseks perioodiks.

Siinjuures tuleb aga Kasemaa sõnul arvestada, et Ruhnuga ühenduse pidamiseks sobivaid laevu on väga vähe. Maavalitsusele teadaolevalt on lisaks Saaremaa Laevakompanii 93-kohalisele mootorlaevale Aegna sobiv 35-kohaline alus olemas Pärnu ettevõttel Randfeld OÜ.
Kasemaa avaldas lootust, et mõlemad nimetatud ettevõtted osalevad ka riigihankel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)