Narkokaubitsejad mõisteti süüdi

Eile tunnistati Kuressaare kohtumajas narkokaubitsemises süüdi neli noormeest, kes tänavu suvel omasid, müüsid või vahendasid marihuaanat.
Politsei pidas 4. septembri öösel kaks neist kinni ja marihuaanat leiti mõlema juurest.

Varem kahel korral kriminaalkorras karistatud Mikku (22) süüdistati selles, et ta omandas, valdas, andis edasi ja vahendas 2009. aastal suurtes kogustes marihuaanat. Kohus karistas noormeest kolme aasta pikkuse vangistusega tingimisi kaheaastase katseajaga.

Varem karistamata Teetu (19) süüdistati selles, et ta omandas 2009. aasta juunis väikeses koguses marihuaanat ja müüs seda ebaseaduslikult Juhanile. Teetu karistas kohus kolme kuu pikkuse vangistusega kolmeaastase katseajaga.

Varem kriminaalkorras karistatud Juhan (19) omandas süüdistuse kohaselt 2009. aastal korduvalt Mikult ja Teedult ebaseadusliku edasiandmise eesmärgil väikeses koguses marihuaanat ning valdas, müüs ja vahendas seda teistele isikutele. Talle mõistis kohus kuue kuu pikkuse vangistuse, mis asendati noormehe nõusolekul üldkasuliku tööga. Aasta jooksul tuleb Juhanil teha üldkasulikku tööd 354 tundi.

Varem kriminaalkorras karistatud ja katseajal olev Risto (20) vahendas süüdistuse kohaselt tänavu aprillis väikeses koguses marihuaanat. Kohus liitis uue karistuse varem mõistetud karistusele ja liitkaristuseks tuli seitsme kuu pikkune vangistus, mis samuti asendati töötundidega. 420 üldkasuliku töö tundi tuleb Ristol ära teha kahe aasta jooksul.

Kolm kohtualust peavad tasuma 6525 krooni sundraha ning Mikul tuleb tasuda 10 875 krooni sundraha, sest narkootikumide suures koguses käitlemine on esimese raskusastme kuritegu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)