Saaremaa kalurid said arengustrateegia eest kiita

Saaremaa kalurid said arengustrateegia eest kiita

ARGIPÄEV VEERE SADAMAS: Furgoonauto on värskele kalale järele tulnud.
Foto: Aare Laine

Neljapäeval said kalurid MTÜ Saarte Kalandus infopäeval mitmekesist infot nii arengustrateegia rakendamisest, mitmest erinevast toetusest kui ka kalapüügi korraldusest 2010. aastal.

“Saaremaa kalanduspiirkonna arengustrateegia sai kiiresti valmis ja oli hästi läbi mõeldud,” kiitis põllumajandusministeeriumi kalamajanduse osakonna juhataja Madis Reinup saarlasi, kes olid oma piirkonna arengustrateegia esitamisega vabariigis esimeste seas. Ta lisas, et tähelepanu äratasid ka väga julged visioonid ja uuendused.

Reinupi sõnul ei pea kalurid muret tundma, kas riik neile toetuse omafinantseeringuks raha tagab, sest kalandus on ministeeriumile väga tähtis.
“Nii nagu põllumajandusminister on öelnud, on kalandus nii tähtis valdkond meie jaoks, et kalanduse riigipoolne finantseerimine on tagatud,” kinnitas Reinup.

Oma Saarele laekunud info kohaselt on 9. detsembri seisuga PRIA-le avalduse toetuse saamiseks esitanud vaid mõned üksikud rannakalurid. Kuni 15. detsembrini ootab PRIA kaluritelt taotlusi toetuse saamiseks, millega kalurid saaksid soetada hülgekindlaid kalavõrke või paadimootori rannapüügilaevale.

“Esimesel korral, kui meedet käivitatakse, siis ei lähe kõik sujuvalt ka kalurite jaoks,” arvas Reinup põhjuseks, miks kalurid ei ole toetuse saamise võimalust kasutanud. Ta lisas, et tegemist võib olla nii infopuuduse kui ka sellega, et ei olda veel harjunud paberimajanduse ja projektide kirjutamisega.

“Ministeerium mingit sellist järeldust küll ei tee, et rannakalurid nüüd ei vajaks toetust,” märkis Reinup, selgitades, et see on mitmete toetuste puhul nii olnud, et esimesel korral ei ole kasutamine aktiivne. Reinupi sõnul saab samast meetmest toetust ka veel tuleval kevadel.

Lisaks Madis Reinupi ettekandele Euroopa kalandusfondi toetustest tegi MTÜ Saarte Kalandus arengustrateegia rakendamisest kaluritele ülevaate Tiiu Kupp, koostöövõimalusi rannapiirkonna arendamisel tutvustas Helje Pent ning 2010. a kalapüügi korraldust tutvustas keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna juhataja Ain Soome.
Selle aasta viimane suur kogunemine lõppes kaluritele piduliku lõunasöögiga Kuressaare ametikooli restoranis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 85 korda, sh täna 1)