Laurast saab lennujuht (3)

Laurast saab lennujuht

KOPTERIS: Laura ja tema kursusekaaslane Kaarel katsetavad, mis tunne on juhtida kopterit. Esialgu küll veel garaažis.
Foto: Erakogu

Mererahvast saarlasi ei tõmba üksnes meri. Tänavu astus Tartus asuvasse Eesti lennuakadeemiasse koguni 5 noort saarlast. Poiste reas – Mattias Kosemets, Sten Aru, Indrek Kuris ja Rauno Ling – ka üks kange tüdruk. Tüdruku nimi on Laura Uustulnd ja ta on tuntud kirjamehe Albert Uustulndi lapselaps.

“Lapsena tahtsin kangesti saada kopteri piloodiks,” räägib Laura. “Mida aeg edasi, seda rohkem tundus, et see mõte ongi päris lahe. Gümnaasiumi lõpuklassides hakkasin juba mõtlema, et lennujuhtimine oleks hoopis huvitavam.”

Ja nii see läks. Kevadel lõpetas Laura Saaremaa ühisgümnaasiumi hõbemedaliga ja viis oma dokumendid sisse lennuakadeemiasse. Sinna sisse saamine polnud aga sugugi lihtne. Konkurss oli suur, ühele kohale üle kümne soovija. Laura sõnul luges eelkõige füüsika ja matemaatika hinne. Seejärel tuli täita mitut liiki teste, mis pidid andma täieliku pildi sinu vaimsetest võimetest, psüühilisest taluvusest jne. Siis tuli vestlus ja veel väga põhjalik tervisekontroll.

Tänavu võeti Eesti lennu-akadeemia I kursusele 70 tudengit, nende seas 10 lennujuhti ja 10 pilooti. Tütarlapsi on selles mehises väes vaid kümmekond. 
Esimesed kolm semestrit on lennuakadeemia esmakursuslased Tartu ülikooli külalisüliõpilased ja õpitakse põhiliselt reaalaineid, majandust jms. Kevadsemestrist lisandub inglise keel ja seda saavad tudengid hästi palju ja põhjalikult.

Tartu linnaga on Laura juba harjunud. “Tundub, et parimat kohta õppimiseks kui Tartu lihtsalt ei ole olemas,” arvab ta ja lisab, et kursusekaaslased – need on tal samuti parimad. Elab ühiselamus ja naudib tudengielu.
Laura ootab erialatunde, mis hakkavad toimuma lennuakadeemia Ülenurme keskuses.

“Pilooti minust ei saa, kuigi lennujuhtimine eeldab seda, et teatud arvu lennutunde peame me läbi tegema,” selgitab Laura. “Minu koht on tulevikus kuskil lennuvälja tornis, ees tohutu hulk ekraane… Mina olen siis see inimene, kes peab tagama õhuruumis kiire ja ohutu lennuliikluse.”

Nüüd, kus ta on tulevast tööd ka oma silmaga näinud ja noorte tudengitega on kohtunud juba paljud lennunduses tuntud nimed, on Laura kindel, et on teinud ainuõige valiku. Lennujuhi töö on põnev. Kuigi Laura vanem vend, kes õpib mereakadeemias hüdrograafiat, oleks tahtnud õde näha pigem lennukit juhtimas. Sest oleks ju äge – üks merel ja teine õhus…

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 567 korda, sh täna 1)