Juhtkiri: Samsoni haru järjelood

Juhtkiri: Samsoni haru järjelood

 

Kired Nasva jõe Samsoni haru, sinna ehitatud tee ja truupide ümber vaibumismärki ei näita. Asi on juba nii kaugel, et keskkonnaminister oli riigikogu ees aru andmas. Truupide läbimõõt, vee vaba liikumise takistamine, omavoliline vette ehitamine – need on teemad, mida saarlastest poliitikud riigikogu saalis omavahel lahendada püüavad. Ometi peaks selle asja ära lahendama kohalik omavalitsus kraad väiksemat mõõtu asjameeste abiga.

Kas oma mõju on lahendamata probleemile avaldanud ka asjaolu, et Samsoni haru jäi omal ajal avaliku veekoguna määratlemata, kuna keegi ei näinud nüüdseks tekkinud probleeme ilmselt ette? Seda püüabki minister oma vastuses arupärijale selgitada. Rajatud teetamm kahele kinnistule juurdepääsu tagamiseks on Nasval igatahes suure tüli põhjustanud. Aga ükski arupärimine ega sellele vastamine ei tähenda veel kohapealse probleemi lahendamist.

Ministri arvates oleks lahendus see, kui paigaldada õigele kõrgusele truubid, mis tagaksid vee vaba läbipääsu. Nii lihtne see ongi. Ent probleem on hoopis selles, et naaber, kes teise peale kaebab, ei lase tehnikal, mis truupide vahetamiseks vajalik, kohapeale sõita.

Kas lahendus on poolemiljonilise trahvi väljakirjutamine? Kahtlane. Parim viis asja lahendamiseks on see, kui kokku lepitakse ja asi lihtsalt ära tehakse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)