Kuhu minna

Teisipäev, 15. detsember

KINO
Divas kl 18.40 ja kl 20.50 Valgus kaob. Põnevusfilm. Alla 12-a keelatud. Pilet 50.–

ÜRITUS
Kuressaare Laurentiuse kirikus kl 19 jõulukontsert. Esinevad Saaremaa meeskoor SÜM ja kirikukoor Sauer.

Kolmapäev, 16. detsember

KINO
Divas kl 18.40 ja kl 20.50 Valgus kaob. Pilet 50.–
Kuressaare kultuurikeskuses kl 14 Jõululugu (Soome). Piletid hinnaga 35 kr müügil Kuressaare kultuurikeskuses. Film on dubleeritud eesti keelde ja kestab 80 minutit.

KONTSERT
Kuressaare Laurentiuse kirikus kl 19 kontsert Rõõmsad jõulud koos Boris Lehtlaane, Toomas Anni, Erich Kriegeri, Peeter Kaljuste ja Jüri Homenjaga. Kõlavad tuntud jõululaulud. Pilet 125 kr. Soodustusi ei ole. Kuni 3-a lastele sissepääs tasuta, juhul kui laps istub saatja süles.
Kuressaare gümnaasiumi aulas kl 17.30 Saaremaa Poistekoori jõulukontsert.

TEATER
Sandla kultuurimajas kl 20 Tornimäe näiteseltsi etendus: H. Lindepuu Memmed ja taadid. Pilet 40.–


Üleskutse

Koome ühiselt Saaremaale kõlavöö!

Saaremaa Turundusühing ja pensionäride ühendus kutsuvad kõiki Saare maakonna inimesi maailma pikimat kõlavööd kuduma.
Kõlavöö sümboliseerib meie saarerahva koostöötahet, ühtehoidmist ja ühiselt tegutsemist.

Kõlasid on 16 – kajastamaks meie maakonna omavalitsuste arvu. Igaüks meist saab vöösse kududa oma head mõtted ja ilusad soovid kodukohale, kasutades oma valla-kihelkonna rahvariide põhivärve.
Kuduma hakati kõlavööd Kuressaare kultuurikeskuses 12. detsembril jõululaadal ning kootakse iga päev, kui kultuurikeskus on avatud, kuni 19. detsembrini, mil linna keskväljakul toimub turupäev.
Kõlavöö kudumine ei nõua eelnevaid oskusi ja teadmisi käsitöö vallast, vaid teie enda huvi ja head tahet.

Kõlavöö leiab endale väärilise asukoha Kuressaares, kus saarlased ja saare külalised saavad seda kaemas käia.
Kudumine toimub 12. detsembrist kuni reedeni, 18. detsembrini kultuurikeskuses kl 10–16, laupäeval 19. dets linna keskväljakul kl 10–14.
Rohkem infot: Relika Mets-allik-Koppel tel 56 176 364, Helga Nurmekann tel 52 94 046.

Ürituse eelinfo

Maailm laulab

Mis on presepio, miks on vaja jõulude ajal kingad trepile jätta, kas puuvõõriku all võib ikka suudelda, kes on Christkind, miks on oluline jõulude ajal riisiputru süüa, kuidas sündis tuntud jõululaul “Püha öö” ja veel väga palju muud huvitavat on võimalik teada saada juba 20. korda toimuval SÜG-i noortekoori Kreedo ja luuleteatri Krevera jõulukontserdil Kuressaare linnuse kapiitlisaalis, mis tänavu toimub 20. detsembril kell 18.

Koori repertuaari kuuluvad eri maade jõululaulud ning põnevatest jõulu- ja uue aasta traditsioonidest annavad lustliku ülevaate Krevera noored.

Rita Ilves


Laupäeval, 19. detsembril
kl 18 annab Kuressaare linnuse kapiitlisaalis jõulukontserdi kammerkoor HELIN. Kuulete Olav Ehala, Piret Ripsi, Richard Ritsingu, Cyrillus Kreegi jt eesti heliloojate talvehõngulisi laule, sekka näpuotsaga ka muu maailma muusikat. Kõlab ka ansamblilaulu, üks ülesastujaid on koori oma “pesamuna” – vokaal-instrumentaalansambel Vennad Eriksonid. Koori juhatab Mai Rand, klaveril Tiiu Liventaal. Pääse 25.–

Muhu muuseumis püsiväljapanek Muhu rahvariietest ja näitused “Etnograafilised esemed loomingu allikana” (esemed valminud rahvusvahelise projekti INEXTEX raames) ja “Vaal” (vaalapüügi ajaloost jutustav Eesti meremuuseumi näitus). Avatud K–P kl 10–17. Reedel, 18. detsembril algusega kell 18 Põhuõhta. Saab laulda vanu muhu laule ja õppida saskut mängima.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)