Lauamängude mitmevõistlusest

Läinud laupäeval mängiti Kuressaare lauatenniseklubi Tops mänguruumides 2010. aasta maakonna meistrivõistluste esiliiga põhiturniiri esimene osavõistlus lauamängude mitmevõistluses.

Võistluse registreerimislehel figureerisid 14 mitmevõistleja nimed. Selgituseks niipalju, et esiliigas jätkavad eelmise hooaja põhiturniiri tabeli 12 paremat mitmevõistlejat. Esiliigasse kvalifitseerus lisaks neile veel kuus paremat mängijat teise liiga põhiturniirilt.

Neli mängijat jäi erinevatel põhjustel esimesest turniirist kõrvale. Eelkõige neile ja ka kõigile teistele tuletan leheveergudel meelde, et 2009–2010 hooaja põhiturniiril on kavas kolm osavõistlust, millest kaks paremat tulemust lähevad arvesse kohapunktidena. Selline reglement sunnib kõiki esiliiga mängijaid aktiivselt osalema kõigil osavõistlustel ja järgmisel osavõistlusel on viimane aeg liituda põhiturniiriga eelkõige neil, kes üritavad pääseda 2010. aasta kevadel toimuvale finaalturniirile.

Võistlus ise kulges vägagi huvitavalt ja nagu hooaja alguses ikka, pakkus ka mitmeid positiivseid üllatusi. Esimese kahe vooruga haaras liidriohjad Rein Kirst (LTK Tops), kes kohtumistes Gunnar Vaho ja Olev Kiirendiga (LTK Tops) loovutas vaid ühe punkti (Kirst-Vaho 8 : 0; Kirst-Kiirend 7 : 1). Seejärel tuli tal leppida matšikaotusega (3,5 : 4,5) Gunnar Usina (LTK Tops) vastu, kes troonis pärast neljandat ja viiendat vooru liidrikohal.

Lõpp oli Kirstul aga sama võimas, kui algus. Võidud esiliiga uustulnuka Väino Uljase (7 : 1) ja Valjala noormehe Matis Rüüteli (8 : 0) üle tähendasid rekordilist punktisummat (42,5 p 56 võimalikust), mis seitsme vooruga saavutatud. Oma rekordtulemuse (36,5 p) kogus ka Usin, kuid vaatamata võidule omavahelises kohtumises tuli tal üldkokkuvõttes Kirstule siiski selgelt alla vanduda.

Kolmanda kohaga ja väga tubli mänguga üllatas Mustjala noormees Reivo Vinter (31 p). Reivo areneb praegu nagu “pärmi peal” ja kui koroonat ja eelkõige lauatennist järele aidata, võib temast tulevikus ka vabariigi tasandil arvestatav tegija saada. Temast jäid poole punktiga maha Villu Kallas (LTK Tops) ja Olev Kiirend, kes jagasid kohti neljandast viiendani. Kuuenda koha saavutas 29,5 punktiga väga tublilt mänginud Tiia Müürisepp (LTK Tops), kes oli ühtlasi ka selle võistluse parim naisvõistleja.

Alavõidud jagunesid alljärgnevalt: välkmale – Reivo Vinter (12 p 14 võimalikust); välkkabe – Heino Tammeaid (12 p 14-st); koroona – Rein Kirst (11 p 14-st); lauatennis – Tiia Müürisepp ja Gunnar Usin (mõlemal 13 p 14-st).
Järgmine osavõistlus toimub 9. jaanuaril.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)