Lugeja kiri: Jõulud Sõmera hooldekodus (1)

Eelmisel nädalal toimus 7. ja 8. majas tantsupidu. Külla oli kutsutud 3. maja naispere. Üritus oli väga pidulik. Maja ees särasid küünlad, muusika mängis ja päkapikud Gunnar ja Mati ootasid meid ukse juures.

Ka majas särasid küünlad ja mängis muusika. Kaminas põles tuli, poisid olid naerusuised ja plaksutasid käsi. Tüdrukud tundsid ootusärevust ja kõigil oli tuju ülev.

Armas Signe alustas tervitusega ja tüdrukud tutvustasid end. Peale seda algas tants ja võistlused ning kõigil oli tore olla. Sära oli silmades, nalja sai väga palju, mitte kellelgi ei olnud igav. Kandikutega, millel olid piparkoogid, õunad ja mandariinid, käisid ringi päkapikud. Poolteist tundi läks lennates, tuli lõpuvalss ja lahkumine.

Kõigile anti kaasa reispass ehk piparkooke ja mandariine. Tänasime südamest peoperenaisi Signet, Larissat, Küllit ja Mariannet. Loomulikult kutsusime meie poisse uuel aastal oma majja tantsupeole. Kutse võeti rõõmuga vastu.

Lõpetuseks tahan ma öelda, et oli väga tore üritus, midagi ilusat jäi kohe hinge sel kaunil jõuluajal. 3. maja rahvas soovib kõigile hoolealustele ilusaid jõule. Olgu uus aasta meile kõigile kaunim ja parem.

Hele-Mall Lõuk
tegevusjuhendaja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 59 korda, sh täna 1)