Mees hukkus tulekahjus (7)

Mees hukkus tulekahjus

MEES HUKKUS PÕLEVAS SAUNAS: “Ma ei oska ütelda ka, kust nad täpselt ta leidsid, ma ei tahtnud vaatama minna,” sõnas tulekahjus hukkunud mehe isa.
Foto: Peeter Kukk

Ööl vastu esmaspäeva hukkus Piht-la vallas Tõlluste külas saunas puhkenud tulekahjus 50-aastane Andrus, kelle surnukeha leiti kustutustööde käigus.

“Olin tund aega juba maganud, kell oli kusagil kaksteist, kui kuulsin praksatusi ja kargasin üles ning vaatasin, et õu oli valge, saunal olid leegid katusest ja uksest väljas,” rääkis isa hirmsast ööst, mis röövis temalt poja.
Kiirelt telefoni otsinud, helistas ta päästeteenistusse, tõmbas riided selga ja läks õue, kuid ise midagi teha ei saanud, sest sauna ustest ja akendest olid leegid juba väljas.

“Kuskil teda näha ei olnud, arvasin, et õnnetus on juhtunud…” katkes vana mehe hääl. Ta lisas, et varem on pojal kahel korral tekk põlema läinud, aga toas hakkas suitsuandur tööle. Saunas suitsuandurit aga ei olnud.
“Õhtul kell 23 tal veel tuled saunas põlesid,” meenutas isa, kes on vahel pojale ütlemas käinud, et ta tuled kustutaks, kui magama läheb. Kuid seekord arvas, et küll ta ise aru saab.
Isal ja pojal oli seljataga töine nädalavahetus, tehti metsa nii endale kui ka tuttavatele ning pühapäeval oli poeg alkoholi mõjul lõbusas meeleolus olnud.

Häirekeskus sai teate tulekahjust 14. detsembri öösel kell 0.08, teatamise hetkel põles palkidest saunamaja juba lahtise leegiga. Kustutustööde käigus leidsid päästjad sauna eesruumist voodi kõrvalt hukkunud mehe.
“Neid paukusid ikka antakse, kolm aastat tagasi suri naine, siis läks kolm kuud mööda, tütrepoeg sõideti surnuks… ja nüüd…” läksid vanal mehel silmad märjaks.
Saunahoone hävis tules suures osas, osaliselt jäid püsti vaid söestunud seinad.

Tulekahju saadi kontrolli alla kell 0.42 ja kustutati lõplikult 2.15. Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe sõnul jõudsid sündmuskohale kõigepealt Pihtla vabatahtlikud. Hiljem lisandusid Kuressaare päästekomando ja Kuressaare operatiivkorrapidaja.

“Lähme alati parimat pakkuma, välja tuleb erinevalt,” sõnas Lindmäe, selgitades, et kõik sõltub õnnetuse avastamise ajast ja seekord oli lõppresultaat selline, et päästa ei olnud enam midagi.
Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel ning politsei alustab juhtunu
uurimiseks ka kriminaalmenetlust.

Samas kandis põles üks saun ka nädal tagasi, kuid siis päästsid kohale jõudnud vabatahtlikud hoone suuremast hävingust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 61 korda, sh täna 1)