Rein Õue jäi kelmuses süüdi (1)

Riigikohus jättis jõusse kohtuotsuse, mille kohaselt endine tuntud Saaremaa motosportlane Rein Õue jäi süüdi ettekavatsetud kelmuses.

Kui Harju maakohus mõistis Rein Õue suures ulatuses kelmuse toimepanemise süüdistuses õigeks, siis Tallinna ringkonnakohus leidis, et mees siiski pani kuriteod toime, ning karistas teda kahe ja poole aastase vangistusega.

Karistus jäetakse tingimisi kohaldamata, kui Rein Õue ei pane 3-aastase katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. Õuelt mõisteti tsiviilhagide katteks välja üle poole miljoni krooni.
Õue toime pandud kelmused seisnesid selles, et 2003. aastal lubas ta mitmele firmale välismaalt sõidukeid tuua, kasseeris selleks raha ette, kuid jättis lubadused täitmata. Näiteks maksis üks firma Õuele suulise müügilepingu alusel ettemaksuna 200 000 krooni ja pidi vastu saama veoki. 

Õue andis kogu kriminaalmenetluse vältel vastuolulisi ütlusi ning alles kohtus esitas ta versiooni, et on ise kannatanu, kuna hollandlasest tuttav pettis teda.
Ka Rein Õue kaitsja Tõnu Meidra väitis kohtus, et Õue läks pärast ettemaksu saamist kohe Saksamaale ja andis raha, 15 000 eurot veebruaris 2004 oma äripartneri kätte.
Samas oli Õue ise esitanud kohtule tõendid selle kohta, et andis raha üle hoopis juulis 2004. Hollandi kohtu tagaseljaotsusest nähtub aga, et Õue olevat raha üle andnud 13. juunil 2004.

Kaitsja rõhutas küll, et tegemist on tagaseljaotsusega ning keegi ei ole leidnud nimetatud hollandlast ega teda küsitlenud. Kohus märgib aga, et Eestis ettemaksu teinud kodanik nõudis oma raha tagasi juba 2004. aasta kevadel. “Seega jääb arusaamatuks, miks ta kevadel raha ei tagastanud, vaid andis selle hiljem edasi,” seisab kohtuotsuses.
Menetluse käigus selgus ka, et Rein Õue väited väljasõitude kohta Eestist ei vasta piirivalves fikseeritud piiriületamisandmetele.

Vaata Rein Õue kohtuotsust siit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 264 korda, sh täna 1)