Riigiraadio otsib Saaremaal paremat kuuldavust (2)

Riigiraadio otsib Saaremaal paremat kuuldavust

 

Klassikaraadio ja Vikerraadio programmi kuuldavus oli Kuressaares paljudes kohtades kümmekond päeva häiritud, kuna AS Levira testis parema raadiolevi saavutamiseks uut saatja asukohta.

Raadio- ja teleprogrammide leviga tegelev AS Levira viis Sikassaares asuvad Eesti raadio programme edastavad saatjad ajutiselt Kärla vallas Sauveres asuvasse saatejaama. Nädala lõpus toodi saatjad taas Sikassaarde.

Eesti rahvusringhäälingu juhatuse esimees Margus Allikmaa ütles Oma Saarele, et tegemist oli saatjate uue võimaliku asukoha esialgse testimisega. “Kuna praegu on leviprobleemid nii Loode- kui ka Edela-Saaremaal, oleme palunud AS-il Levira leida parim lahendus kogu Saaremaa katmiseks meie raadioprogrammidega,” selgitas Allikmaa.

Tema sõnul pakkus Levira saatjate ja antennide uueks asukohaks Kärla vallas Sauveres asuvat masti, kuna seal olevat võimalik paigaldada antennid Kuressaare mastiga võrreldes kuni 10 meetrit kõrgemale.
“See teadmine ja ka kõik arvutused kinnitasid, et Kuresaare linnas riigiraadio vastuvõtutingimused ei halvene,” ütles Allikmaa. “Kuid ülejäänud piirkondades, eelkõige Sõrves, peaksid levitingimused oluliselt paranema.”

Läinud nädala neljapäeval Kuressaares toimunud Sauvere saatja signaali mõõtmiste käigus selgus, et tegelikkus loodetule päris täpselt ei vasta. “Kas tuleb vahetada antenne, muuta antennide suunda, häälestada saatjat või teha midagi veel – see selgub lähiajal. Selle teadmise põhjal peab midagi muutma,” lausus Allikmaa.

Ta märkis, et Kuressaare saatjad töötavad niikaua, kuni on leitud kõiki rahuldav lahendus, mis tagaks Eesti rahvusringhäälingu raadioprogrammide kvaliteetse levi kogu Saaremaal.
“Meie kohus on jõuda oma programmidega igasse Eestimaa kodusse ja selle eesmärgi nimel me jätkame otsinguid, mistõttu tuleb vahel teha katsetusi,” sõnas Allikmaa.

Kui peaks aga juhtuma, et Sauvere mastis olevaid saatjaid ja antenne ei õnnestu häälestada nii, et riigiraadio programmide vastuvõtt Kuressaares ei halveneks?
Allikmaa ütles, et säärasel juhul nad loobuvad Sauvere mastist ja Eesti raadio saatjad jäävad Kuressaarde. “Mingil tingimusel ei lahenda me asja selliselt, et Kuressaare elanikud peaksid oma majakatusele mingeid antenne paigaldama hakkama,” kinnitas Allikmaa.

Margus Allikmaa vabandas kõigi Kuressaares elavate ja/või töötavate Klassikaraadio kuulajate ees, kel Sauvere masti katsetuste ajal polnud võimalik raadiosaateid kvaliteetselt kuulda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 62 korda, sh täna 1)