Kärla valla lipupäeval peeti meeles tublimaid (5)

Kärla valla lipupäeval peeti meeles tublimaid

TUBLID TEGIJAD: Esireas vallavanem Villi Pihl, Anne Tõru, Marika Aarnis ja volikogu esimees Ülar Tänak; tagumises reas Hendrika Trave, ralliäss Ott Tänak, Egne Õun ja Rebeka Mändar.
Foto: Maive Õispuu

Kärla valla aasta kõige tähtsamaks ürituseks loetakse valla lipupäeva. Lippu, millel on oma kindlad sümbolid, peetakse alati pühaks ja austatakse vääriliselt. Sama vääriliselt austatakse Kärla valla tublisid inimesi, kes on oma töö ja aktiivsusega erinevatel elualadel saavutanud silmapaistvaid tulemusi.

Traditsiooniliselt toimus üritus Kärla põhikooli aulas ja sellele järgnes vallavolikogu esimehe pidulik vastuvõtt.

Avasõnavõtus rääkis volikogu esimees Ülar Tänak Kärla lipu kui sümboli tähtsusest ja tõlgendas Kärla valla lipu värve nii: ”Roheline sümboliseerib meie valla metsade rohkust – meil on suured männimetsad. Mänd on meie vapilgi. Valge – raske minevik ja puhas südametunnistus. Sinine – veterohkus: kuigi oleme ainus vald Saaremaal, mil pole merepiiri, on meil tuntud Karujärv, Suurlaht ning Kärla ja Püha jõgi.” Ta lisas, et lipupäev on Kärla valla tegusate ja aktiivsete inimeste tunnustamise päev.
Sissejuhatava kontserdiga alustasid Kärla lastekoori lapsed, esitades Tõnis Mägi laulu ”Las jääda ükski mets”.

”Meie valla suurim kultuurialane ettevõtmine oli sel aastal Kärla taidlejate rohkearvuline osavõtt laulu- ja tantsupeost ÜhesHingamine,” ütles volikogu esimees. Tänukirja pälvisid külakoori juht Anita Kangur, koguduse naiskoori dirigent Ülle Vallaste, põhikooli lastekoori dirigent Marika Aarnis ja rahvatantsujuhendaja Virge Varilepp.

Haridus- ja kultuurikomisjoni esimees Toomas Raun tänas tublimaid koolinoori, keda oli kohe hulgim: 2009. a Erna retkel osalenud Saaremaa naiskodukaitsjad Tiiu Naagel ja Heli Armus;
Kärla põhikooli õpilased Kerli Mägi, Kertu Saarem, Hegne Pupart, Diana Sulbi, Gete Grahv, Eleriin Toop, Romet Raun, Janno Õunpuu, Janar Tänak, Vilmar Uljas (9. kl); Egelin Ellermaa, Kaja Armus, Triin Etverk, Maris Õispuu, Siim-Sander Trave, Henri Rump, Daniel Andrejev (8. kl); Stella-Liisa Lõhmus, Katariina Õunpuu, Joosep Preedin, Andi Ingalt (7. kl); Liisbet Antsaar, Hanna Heinsalu, Jakob Naagel (6. kl); Krõõt Saar (5. kl); Ketlin Mäe-org, Oskar Kirs, Kristel Püüding (4. kl).

Neid tublisid lapsi juhendasid Marika Aarnis, Anne Tõru, Esta Lango, Katrin Mesila, Anne Pildre, Leevi Naagel, Jaagup Kallas ja Jüri Tõru.
2009. aasta fotokonkursist ”Üheshingamine eile, täna, homme” osavõtnuid tunnustati järgmiselt: fotograafide auhinna pälvis Silvi Luts fotodega ”Killu Juhani kinga jutustus”; näitusekülastajate tunnustuse said Maive Õispuu, Riina Rüütel ja Toivo Vaik.
Valla aastastipendiumid jagunesid järgnevalt: noortestipendiumi ”Hea õppur” sai Rebeka Mändar, ”Aktiivne noor” Henrika Trave ja ”Hea sportlane” Age Õun.

Peeter Süda nim muusika-stipendiumi sai Kärla põhikooli ja Kärla muusikakooli õpetaja Marika Aarnis, kelle õpilased on saavutanud häid tulemusi lauluvõistlustel ja osalesid ka laulupeol. Ta on koolibändi eestvedaja, kooride juhendaja ja kõikvõimalike ürituste eestvedaja.
Peeter Südda nim haridus- ja kultuuripreemia pälvis Anne Tõru, kes on 30 aastat olnud Kärla koolis matemaatikaõpetaja. Tema õpilased on läbi aegade aineolümpiaadidel häid kohti saavutanud. Anne Tõru on aktiivne maakonna ja üleriigilistel aine-alastel päevadel ja konverentsidel osaleja ning nende läbiviija. Talle kuulub matemaatikute kõrgeim autasu – Gerhard Rägo medal.

Suure Tõllu spordipreemia anti meie kuulsaimale spordimehele Ott Tänakule. Noormehele, kes on saavutanud rallimaailmas väga häid kohti ja võistelnud end maailma ralliradadele. Ott osutus valituks Pirelli Star Driver 2010 meeskonna liikmeks. Kiitust said ka tema vanemad Terje ja Ivar Tänak, kes on Otti tema karjääris igati toetanud.
Ürituse kontserdiosas esinesid Kärla lastekoori ja muusikakooli õpilased.

Maive Õispuu

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 470 korda, sh täna 1)