Lõuna-Ameerika tuleb homme Kuressaarde

Homme kell 18 esitleb saarlane Mele Pesti koos oma kaaslase Kristjan Janseniga raamatut “Mate ja miljon mahla” Kuressaares Sadhu (Lossi tn 5) kohvikus.

Autorid lobisevad oma lemmikust Brasiiliast ja Ladina-Ameerikast üldse. Oodatud on küsimused, vahelepõiked ja -hõiked, kas või vastuvaidlemine. Lisaks autoritele astub üles kitarriguru Tiit Paulus, kes on Brasiilia kuulsaima eksportartikli bossa nova esimesi maaletoojaid Eestis. Tiit lubas kohapeal ära rääkida ka loo, kuidas ta mitu-mitukümmend aastat tagasi neid bossasid kuulmise järgi õppida punnitas ja mis edasi sai.

Esitluse puhul on Sadhu menüüs ka Argentiina-Uruguay-Paraguay jook mate, autoritelt saab osta raamatut soodushinnaga.
“Mate ja miljon mahla” maalib pildi Lõuna-Ameerikast, nii nagu see kahele noorele eestlasele jalgsi, rattaga, busside ja rongidega reisides silma jäi.
Lapsest peale kaartidelt ja raamatutest uuritud lemmikmaailmajagu sai üheksa kuu jooksul läbi rännatud lähistroopikast jäämägedeni ja raamatusse pandud, pikituna inimestelt kuuldud lugude ja märkmikuleheservale visandatud joonistustega.

Lisaks reisikirjale leiab rohekollaste kaante vahelt ka pikemad brasiilia muusika ja filmi ülevaated. Lugude, kirjelduste ja dialoogide taustaks loovad meeleolu “Maailm ja mõnda” sarja stiilis rännutee kaart ja üle poolesaja illustratsiooni.
Raamatu lõpus ootab lugejat kriitiline essee reisimise ajendite ja olemuse muutumisest 21. sajandil.

“Mate ja miljon mahla” tutvustab isiklikult ja informatiivselt, lõbusalt ja põhjalikult Argentiina, Paraguay, Boliivia, Tšiili ja Brasiilia elu ja kultuuri.
Raamatu andsid Mele Pesti ja Kristjan Jansen välja oma kulu ja kirjadega.
Pikemat lugu Mele Pesti ja Kristjan Janseniga loe eeloleva laupäeva Oma Saarest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)