Muhus kisub tüli aina tulisemaks (10)

Lahkarvamused Muhu vallas on arenenud juba nii kirglikuks tüliks, et vallavalitsuse liige Toomas Kuusk tahtis tema tööd kritiseerinud noortekeskuse juhile Arnek Grubnikule sõna otseses mõttes tappa anda.

 Tähelepanuväärne on asi ka seetõttu, et mõlemad mehed kuulusid Reformierakonna valimisnimekirja ning vahejuhtum toimuski valimisnimekirjas kandideerinute koosolekul.
Pühapäeval Muhu noortekeskuses toimunud koosolekul osales peale Kuuse ja Grubniku veel neli inimest. Muude küsimuste hulgas tuli arutusele ka Muhu koolimajas eelmisel nädalal toimunud koosolek, kust vallaasutuste töötajad Toomas Kuuse eelarveteemalise jutu peale saalist demonstratiivselt välja marssisid.

Grubnik möönis, et noortekeskuses toimunud konflikti ajendiks oli tema “kingitus” Kuusele, millega ta tahtis näidata oma nördimust põhikoolis toimunud koosoleku suhtes. “Kink koosnes paberist kinkekotist, millel olid minu poolt sellele kirjutatud RE valimisloosungid ja mõningad vallavalitsuse liikmetelt laenatud tsitaadid. Koti sisuks oli 2-liitrine Bocki pudel,” ütles Grubnik.

Kingitust nähes oli Toomas Kuuse esimene reaktsioon, et Grubnik on ära teeninud keretäie. “Ta (Kuusk – aut) kutsus mind välja, et mulle n-ö tappa anda,” meenutas Grubnik. Päris löömaks siiski ei läinud, kuna kohalviibinud Imre Sooäär ja Ülle Kuusk suutsid Toomas Kuuse maha rahustada.
“Mina Oma Saarega ei räägi,” keeldus Toomas Kuusk kommentaarist.
Toomas Kuuse vastu on pööranud juba ka vallaelanikud.

Oma Saarele teadaolevalt on Muhus kodanikualgatuse korras koostatud pöördumine vallavolinikele, milles soovitatakse umbusaldust avaldada Toomas Kuusele ja tema asemele valida muhulaste seas autoriteeti omav inimene.
Pöördumine, millele eilse seisuga oli käe alla pannud ligi 250 vallaelanikku, edastatakse volinikele reedeseks volikoguistungiks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 204 korda, sh täna 1)