Kuhu minna

Neljapäev, 17. detsember

KINO
Divas kl 19.50 Valgus kaob. Pilet 50. –
Kuressaare kultuurikeskuses kl 11, 14 ja 18 Jõululugu (Soome). Piletid hinnaga 35 kr müügil Kuressaare kultuurikeskuses. Film on dubleeritud eesti keelde ja kestab 80 minutit.

ÜRITUS
Maasi külaplatsil kl 18 Jõulumängumaa. Mis on jõuluime, räägib lahti Peeter Ränk. Üles astuvad hip-hop tantsupäkapikud, Viirelinnu tantsupäkapikud ja Ehaviiru laulu- ja tantsupäkapikud. Mängitakse koos mängupäkapikkudega, juuakse sooja teed ja süüakse piparkooki.
Pärsama kultuurimajas kl 11 suur jõulumüük.
Kohvikus Sadhu kl 18 esitlevad Mele Pesti ja Kristjan Jansen enda kirjutatud ja illustreeritud raamatut “Mate ja miljon mahla”. Lisaks autoritele astub üles kitarrist Tiit Paulus, kes on Brasiilia kuulsaima eksportartikli bossa nova esimesi maaletoojaid Eestis.

TANTS
Divas DJ K. Lillimägi. Südaööni sissepääs tasuta.
Kodulinna lokaalis kl 23 disko. Sissepääs tasuta.
Kapteni kõrtsis kl 22 karaokeklubi.

SPORT
Kuressaare spordikeskuses kl 17.30 maakonna II liiga korvpallimeistrivõistlused: Vesse I vs. STK/Saku.

Reede, 18. november

KINO
Divas kl 20 Taevast sajab lihapalle. Animatsioon. Pilet 50.–

ÜRITUS
Laimjala rahvamajas kl 16 jõulukontsert “Imeline maailm”. Esinevad rahvamaja laulustuudio väiksemad ja suuremad lauljad Ilvi Pihli juhendamisel ja tantsijad Maret Mägi juhendamisel. Süüdatakse kuusetuled.
Muhu muuseumis algusega kell 18 Põhuõhta. Saab laulda vanu muhu laule ja õppida saskut mängima.

TANTS
Divas DJ Peeter Kukk.
Mönusas Villemis Uno Kaupmees & Lustgast.
Luciferis DJ Kristjan Lillimägi.
Kodulinna lokaalis disko.
Club Privileges DJ Whirl ja Mari-Liis live.


Ürituse eelinfo

Ansambel Sõnajalg tuleb taas!

Laupäeva õhtul kell 19 esitleb 1980-ndatel kuulsust kogunud ansambel Sõnajalg Kuressaare kultuurikeskuses oma uut plaati “Taevane roos”.
Plaadil on 12 lugu, neist 10 uut ja kaks varasemast loomingust.
“Need on tänapäevased remiksid, samas vormis nagu kogu plaat, aga kuna need lood on inimestele väga meeldinud ja et oleks side eelnevaga, siis laulsime need vanad lood uuesti,” rääkisid Siiri, Viivi, Oleg ja Andres Sõnajalg, kes on oma sõnul koos laulnud 29 aastat. Vahepeal olid ansamblil keerulisemad ajad ja palju tegemist ning avalikkuse ette ei astutud, aga koos musitseerinud on nad jätkuvalt.

Laulud on Siiri ja Viivi loodud. Plaat valmis esialgu kevadeks ingliskeelsena. Pisut järele mõelnud, otsustati plaat teha ka emakeelsena. Ehkki muusikastiil – enamjaolt meloodiline pop-rokk – on ansambli liikmete sõnul ennekõike noorematele inimestele, on tegelikult just vanemad inimesed väga sellesse muusikasse kiindunud. “Jõuluaeg on see aeg, kus inimestele sobib gospelsõnum ja -muusika.

Isegi neil inimestel, kes jumalat pilkavad ja temast absoluutselt ei hooli, on mingi pühadusetunne ikkagi südames, nii et jõulude ajal minnakse kirikusse ja kuulatakse hardumuses jõulusõnumit,” ütlesid Sõnajalad. Laval on kõik elav muusika. Rohkete heli- ja valgusefektidega varustatud kontserditehnika sisaldab 20 kilovatti helivõimendust ja üle 50 kW valguslahendusi.

Viimati esines ansambel Saaremaal umbes 15 aastat tagasi. “Meil on väga põnev taas kohtuda Saaremaa rahvaga,” kinnitasid Sõnajalad.
Iga kontserdikülastaja saab kingituseks plaadi. 100-kroonised piletid on eelmüügis Kuressaare kultuurikeskuses ja Piletilevis. Sülelapsele ja ratastoolis kontserdikülastajale on sissepääs tasuta.

Ivika Laanet

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)