Lumetorm häiris liiklust ja postivedu (40)

“Lumi on rinnuni, hommikul saatsin lapsed kella kuuest kooli, siiani (õhtul kell pool seitse) pole nad veel tagasi jõudnud,” muretses eile Torgu vallas elav viie lapse ema Elle Pruul. Et teed on umbes, võtab lastel kojutulemine kaua aega, kuna kaks kilomeetrit tuleb neil bussi pealt jala tulla.

Pärsama kandis asi nii hull ei olnud. Sealne elanik Ingrid Klaus ütles, et kui lumesadu ikka jätkub, tuleb hommikul hoolega labidat liigutama hakata, et autoga välja pääseks.

Eilne lumetorm häiris liiklust kõige rohkem Lääne-Saaremaal. Pärastlõunase seisuga oli Eesti meteoroloogia- ja hüdroloogiainstituudi andmetel kõige rohkem sademeid just Saaremaa lääneosas. Vilsandi ilmajaamas mõõdeti 2,7 mm sademeid tunnis. Samas puhus saarel tugev tuul, mis puhanguti ulatus kuni 16 meetrini sekundis.

Õhtupoolikul oli ilm.ee andmeil Karala kandis selline lumemöll, mida seal ei mäletata pärast 2004. aasta novembrituisku.
Maanteeameti Sääre teekaamerast avanes pilt kinnituisanud teele.
Eesti Posti kommunikatsiooni- ja turundusosakonna juht Inge Suder andis teada, et eile jäid klientideni toimetamata saadetised Torgu ja Salme vallas Rahuste ja Kaugatoma külas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 75 korda, sh täna 1)