Margus Lindmäe: olge kütmisega ettevaatlikud! (1)

Kuni järgmise nädala alguseni on külmad ja lumised ilmad ning õhutemperatuur võib langeda 20 miinus-kraadini ja rohkemgi.

Päästeameti statistika andmetel kasvab külmade saabumisel tulekahjude arv umbes veerandi võrra ja seda just kütteseadmetest alguse saanud tulekahjude arvelt.

“Pliit, ahi ja kamin ei ole igavese tule kolded,” rõhutas Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe. Pikalt võib kütta vaid keskküttekatelt, mis on spetsiaalselt selleks ehitatud.
Kui külma ahju järsku väga palju kütta, võib küttekolle või korstnajalg praguneda ja tuleohtlikuks muutuda. Hoolega tuleb jälgida, et siibrit liiga vara ei suletaks.

Suurem võimalus tulekahju tekkeks on majapidamistes, kus küttekehad on hooldamata.
Teine talvine nähtus on elektriga kütmine. Kui panna sooja saamiseks korraga tööle aga mitu radiaatorit, peab spetsialistide sõnul olema ka vastav elektrisüsteem.

Järgmise ohuna nimetas päästjate juht külmunud torusid, sest on inimesi, kes lähevad torusid sulatama elava tulega.
“Elav tuli ei tee torule midagi hullu, kuid seal lähedal olevad materjalid võivad süttida,” ütles Lindmäe. Kõige mõistlikum on torusid sulatada riidelapiga, millele valatakse kuuma vett.

Torude fööniga sulatamise tõttu on Saaremaal süttinud kaks maja.
Päästjatel on tuua ka näide, kui mehel ei läinud traktor käima ja ta otsustas mootori soojendamiseks traktori alla lõkke teha, kuid mingil hetkel ei olnudki tuli enam ainult traktori all…

Kuusepuu tuledeks soovitab Margus Lindmäe elektriküünlaid. Elava tule võiks küünlaalusega kapi peale jätta ning küünal tohiks põleda ainult täiskasvanu järelevalve all.
Lindmäe pani rahvale veel südamele, et kui kasutada pürotehnikat, tuleb tutvuda ka kasutusjuhendiga ning kaine grupijuht oleks otse hädavajalik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 102 korda, sh täna 1)