Majandusaasta aruanne uut moodi

1. jaanuarist 2010 tuleb kõik majandusaasta aruanded esitada äriregistrile elektroonilisel kujul.

Uuel aastal esitavad kõik äriühingud, mittetulundusühingud ja sihtasutused, kes koostavad konsolideerimata raamatupidamise aruandeid Eesti hea raamatupidamistava alusel, elektroonse aruande äriregistri ettevõtjaportaalis, täites selleks etteantud vormid.

Aruande esitamiseks peavad kõik Eesti kodakondsuse või elamisloaga juhatuse liikmed selle ID-kaardi abil digitaalselt allkirjastama otse aruandluskeskkonnas. Esialgu on erandiks IFRS-i kasutajad, konsolideeritud aruannete esitajad, äriühingud, sihtasutused ja mittetulundusühingud, kes esitavad aruandeid rahandusministeeriumi saldoandmike süsteemi, ning likvideerimis- ja lõpparuannete esitajad. Nemad esitavad 2010. aastal PDF-formaadis aruande.

2. veebruaril toimub Kuressaares tasuta seminar raamatupidajatele. Seminari ajakavasse on lisatud ka ID-kaardi koolitus, mille käigus omandatakse praktilised oskused teenuste turvaliseks kasutamiseks veebikeskkonnas.

Koolitusele saab end registreerida telefonil 60 40 060 või kodulehel www.bcs.ee/~koolitus/kaubanduskoda/registreerumine.php .

Valdek Laur
justiitsministeeriumi
avalike suhete talitus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)