Mustjalas kütab kirgi võltsimiskahtlus (69)

Mustjala vallavolikogu eelmise koosseisu liige pöördus politsei poole palvega algatada kriminaalmenetlus, mis puudutab kunagise vallavanema poolt väidetavalt toime pandud ametialast võltsimist.

Eksvolinik Meinhard Pahapilli eelmisel nädalal politseile ja koopiana regionaalministrile saadetud avalduse tagamaad ulatuvad 9. oktoobril Mustjala volikogu istungil vastu võetud otsuseni.

Nimelt leiti siis, et vallavalitsuse liige Enno Kolter tuleb vabastada ametist usalduse kaotamise tõttu. Usalduse kaotas Enno Kolter omakorda seepärast, et 2001. aastal kinnitas tema juhitud vallavalitsus Võhma küla Vapso kinnistu ostueesõigusega erastamist puudutavad korraldused, kuid hiljem pole neid korraldusi arhiivist leitud.

“Mainitud korraldused on asendatud Enno Kolteri korraldusel 2002. aasta aprillis,” märkis Mustjala volikogu oma 9. oktoobri 2009. a otsuses nr 63, millega otsustati ühtlasi pöörduda politsei poole kriminaalmenetluse algatamiseks.
Mainitud otsuse poolt oli kolm, vastu üks ja erapooletu üks volinik. Kolm volinikku toona hääletusel ei osalenud. Otsust nr 63 Mustjala vallavalitsuse kodulehelt ei leia.

Siiamaani pole uus, 18. oktoobril valitud vallavolikogu, kuhu kuulub ka Enno Kolter, politsei poole pöördunud.
Volikogu esimees Malve Kolli ütles eile Oma Saarele, et tema arust pole see ka volikogu pädevuses. Pealegi on Vapso kinnistu vaidlus jõudnud kohtusse ning praegu ei tasu ka ajakirjandusel teemat torkida, soovitas Malve Kolli Oma Saarele.

Teist meelt on endine vallavolinik Meinhard Pahapill, kes on väidetava võltsimise teemal saatnud varem pöördumise Saaremaa ajalehtedele ja nüüd ka avalduse politseile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 115 korda, sh täna 1)