Meelespea heategevusturg läks igati korda

Tänavu juba kolmandat aastat toimunud, kuid esmakordselt MTÜ Meelespea nime all korraldatud heategevusturg Kuressaare turul endise raamatupoe ruumides õnnestus korraldajate sõnul igati. Tulu saadi kokku 42 000 krooni, mis jagati 23 Saaremaa pere vahel.

“Meil oli nii palju abistajaid ja annetajaid. Rahvast käis väga palju. Ning viimastel päevadel kutsusime valdadest inimesi ja lastekodulapsi endale siit asju valima ning Kallemäe kool sai mänguasju. See väike osa, mis lõpuks üle jäi, läks Kaarma kirikule,” rääkisid ettevõtlikud naised Aive Tammsalu, Piret Juht ja Irena Tammesoo 30. oktoobrist kuni novembri lõpuni avatud olnud heategevusturust.

Piret ütles, et kui kahel esimesel aastal laekus abivajajate kohta vihjeid väga vähe, on inimesed nüüd julgemaks läinud.
“Eestlastel on ju nii, et vaatad inimesele peale, tal on korralikud riided seljas ja sa ei näe, kui raske tegelikult kellelgi on. Vahel on üks ema oma ühe või kahe lapsega suuremas hädas kui paljulapseline pere.” Vihjeid laekus ka väljastpoolt maakonda, kuid naiste sõnul on oluline siiski see, et abi läheks saarlastelt saarlastele.

Annetajate hulgas olnud Läänemaa firma Nedholm, kelle üks töötaja on samuti saarlane, annetas Meelespeale oma laost kaupa, mis müüdi maha Kuressaare kultuurikeskuses toimunud suurel jõululaadal.
Tähitud kirjadena teele läkitatud kinkekaardid koos jõulusoovidega peaksid tänaseks kõikidel peredel käes olema.

“Meie põhimõte oli, et see tunnustus jõuaks inimesteni diskreetselt,” rõhutas heategevusturu üks algatajaid Aive Tammsalu. Kinkekaardid komplekteeriti vastavalt laste arvule peres. Kõige suurem pere oli viieliikmeline, neile saadeti 2500-kroonine kinkekaart.

Korraldajad arvestasid ka vihjetest välja loetud vajadusi ning lisaks Auriga kinkekaartidele jagati ka Ülikooli apteegi ja K-Rauta omi. Samuti tasuti kahe arvete maksmisega hätta jäänud pere võlad, mis olid seotud lastega.
MTÜ-sse Meelespea kuuluvad Aive Tammsalu, Anu Lomp, Piret Juht, Irena Tammesoo ja Sille Alliksaar.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)