RMK saadab kuusesoovijad metsa

RMK saadab kuusesoovijad metsa

METSAS KÄIMISE RÕÕMUD: Kuressaarlasele Marleen Nestrale ja tema pojale Karlile pakkus metsa minek üllatusigi – ühel hetkel leidis pereema end lumehangest selili. Abikäe ulatas Anu Metsniit.
Foto: Aare Laine

Teist aastat järjest võimaldab riigimetsa majandamise keskus jõulukuuse soovijail metsast endale ise puukese otsida ja selle sealt koju viia.

Kuuse eest võib maksta nii sularahas kui ka interneti teel. 18. detsembrist tänaseni on RMK Saaremaa puhkeala juhataja Anu Metsniit Mändjala puhkemajas kuusesoovijaile häid nõuandeid jaganud.
“Siia on tuldud peredega. Kirjutan soovijaile loa ja neil on siis võimalus metsast ise endale kuusk valida. Uskumatult palju inimesi kasutab maksmiseks internetivõimalust,” rääkis Anu Metsniit.

Mändjalas näitab Anu Metsniit inimestele kuusest lühikest õppefilmi, mis on tõesti väga hariv. Filmis õpetatakse sedagi, kuidas jõulupuu toas paremini vastu peab. Nii lapsed kui ka täiskasvanud saavad Mändjalas endale puuoksast päkapiku valmistada. Laual olid piparkoogi- ja kommikausid, et külalised suu magusaks saaks.
Anu Metsniidi sõnul kasutasid saarlased metsast ise kuuse otsimise võimalust hästi. Jõulupuu keskmiseks hinnaks kujunes Metsniidi sõnul 150 krooni.

Kuressaare linnas oli aga kuuseäri püsti päris mitmel pool. Säästumarketi juurest sai ilusa sihvaka jõulupuu 225 krooniga, kuid Bauhofis pidi letile laduma vaid 95 krooni.
Kui enamjaolt oli müügikohtades meetrihinnaks 100 krooni, siis näiteks lionsid müüsid vana tuletõrjemaja taga jõulupuid 75 krooni meeter. Tulu, muide, läks heategevuseks.

Eile pärastlõunaks oli mõni üksik puuke veel alles ning meeste sõnul osteti nendelt palju – kokku tõid lionsid oma liikmete metsadest heategevaks müügiks veidi üle 90 kuuse. “Eks me peaaegu kõik siin osalised oleme olnud,” ei tahetud paarikümnest kuusetoojast ja -müüjast kedagi eriliselt nimepidi välja tuua.

Aare Laine, Rita Loel

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 100 korda, sh täna 1)