Aasta vingemad teod ja tegijad

Aasta vingemad teod ja tegijad

 

Tegusid teeb igaüks. Mõne tegija teod on vingemad. Teisel tegijal jällegi vähemvinged. Iga tegu on tegija nägu. Oma Saar valis välja kolm tegu ja tegijat, millele ja kellele lõppeval aastal plekk külge jäi.

Aasta saemees:

Alustasin uue aasta algul sellega, et saagisin maha Potivere näärikuuse (pildil). Põhjus on ikka selles, et kui tuuakse ja pannakse üles jõulukuusk, siis olgu see jõulukuusk, ja see kuusk peab saama näärideks ära viidud. Nii avaldasin oma protesti valitseva võimu vastu. Sellel aastavahetusel kavatsen jätkata kuuskede langetamisega juba laiemal rindel. Kus ikka nääriajal jõulukuusk veel püsti on, see ka langeb. Saemehed on kõikjal valmis. Kindel värk!

Aasta sõdur:

Pole see riik meil nii turvaline midagi, kui välja paistab. Kaitsekulutusi muudkui aga kärbitakse ja need on praeguseks juba tükk maad allapoole 2 protsenti KG-st. Kogu vastutus veeretatakse inimeste endi kaela põhimõttel: kaitsku end, kes kaitsta suudab. Aga õige eesti mees peab oma peret ja kodu kaitsma.

Seekord läks meie külas asi aga nii hulluks, et külavanema valimisse hakkasid sekkuma juba teised külad, kes tahtsid oma meest pukki panna. Nad ei jätnud rahule isegi mu naist ja sõimasid teda meedias avalikult prokuröriks. Kuna ma kuulsin öösiti oma maja lähedal samme ja sosistamist, otsustasin sõja välja kuulutada. No eks nad taandusid ikka lõpuks ja mina muidugi kodurahu huvides külavanema kohta vastu ei võtnud. Kaabakad sihukesed!

Aasta läbimurdjad:

See aasta algas meil suurte õnnestumistega. Murdsime läbi kõikidest ustest ja akendest, kust aga tahtsime. Üks vallavanem nimetas seda veel rünnakuks oma valla vastu. Teised nii karme sõnu tarvitada ei julgenud. Kuid elu on nii seadnud, et õnneajale järgneb õnnetus. Nii me murdsime kogemata oma tahte vastaselt läbi kohta, kust polnud nii lihtne uuesti välja murda, nimelt politsei arestimajja. Sealt füüsilist jõudu tarvitades välja murda ei õnnestunud, küll aga suutsime end sealt putkast välja pissida. Kusesime kõvasti ja välja murdsime!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)